به گزارش خبرگزاری برنا، این نمایشگاه 14 بهمن ماه در محل گالری پولتیکا وابسته به بانک کومرسیال صربستان در میان استقبال گسترده علاقمندان به هنر ایرانی در بلگراد گشایش یافت.

در ابتدای آیین افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور پرشور هنردوستان صرب و شمار قابل توجهی از ایرانیان مقیم همراه بود، محمود شالویی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سخنانی با اشاره به شکوفایی فرهنگی و هنری در ایران اسلامی گفت: هنر نقاشی در ایران با معنا و معنویت پیوند مستحکمی دارد و خصوصا ظرف سالهای پس از انقلاب اسلامی عمق محتوایی بیشتری یافته و از منظر سبک و اسلوب و بهرگیری از شیوه های تکنیکی هم از مقبولیت و مجذوبیت جهانی برخوردار می باشد .

شالویی در ادامه آثار سلطانی را برجسته و برخواسته از ذوقی لطیف و فهمی دقیق دانست که ماهرانه نقاشی سنتی و مدرن امروزی را در هم آمیخته و شیوه ای نو را ارائه کرده است.

سخنران بعدی این مراسم مجید فهیم پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد بود که از انقلاب اسلامی بعنوان ره آوردی فرهنگی یاد کرد و گفت: فرهنگ مهمترین رکن جامعه بشری است و قادر است که ملت‌ها را به یکدیگر پیوند دهد و موجبات دوستی و محبت آنان را فراهم نماید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین برپایی رخدادهای هنری را مهم توصیف کرد و نمایشگاه آثار سلطانی را فرصتی مغتنم برای شناخت هرچه بیشتر مخاطبان و علاقمندان نسبت به توانمندی هنرمندان ایرانی دانست.

در ادامه این آیین ، سید حسن سلطانی، همدلی را رمز موفقیت انسان ها در کاهش فاصله ها و افزایش دوستی هاقلمداد کرد و گفت که او در آثار هنری خود می کوشد تا همدلی را در میان مردم توسعه بخشد .

گفتنی است این نمایشگاه به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و با همکاری اداره کل همکاریهای فرهنگی و هنری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بمناسبت ایام پرشکوه دهه فجر، با 37 اثر از نقاشی های دکتر سید حسن سلطانی برای مدت 14 روز در معرض دید علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.