به گزارش خبرگزاری برنا، حجت شكیبا نقاش صاحب سبک كه با بازآفرینى نقاشى‌هاى كمال الملک از جمله تالار آینه در فیلم كمال الملك و نیز سریال «هزاردستان» زنده یاد على حاتمى در حافظه هنرى مردم ثبت شده است، با اخذ مجوزهاى لازم، نگارخانه شكیبا را تاسیس مى‌كند.

عصر جمعه هشتم اسفند ١٣٩٣ نگارخانه شكیبا با نمایشى جالب توجه از شش هنرمند صاحب سبك و شناخته شده افتتاح مى‌شود. در آیین گشایش این نگارخانه آثارى از محمود فرشچیان، على شیرازى ، اسرافیل شیرچى، جلیل رسولى،ناصر اویسى و حجت شكیبا به تماشا درمى‌آید كه گفته مى‌شود اغلب این آثار براى اولین بار است به تماشا درمى‌آیند.

نگارخانه شكیبا بیش از ٢٠٠ متر فضاى نمایشگاهى دارد و در محیطى كه براى نمایش استاندارد آثار هنرى طراحى و نور پردازى شده است امكان نمایش حدود ٧٠ اثر هنرى را دارا است.

حجت شكیبا متولد ۱۳۲۸ شهر گرگان نقاش‌ هایپررئالیست است كه در سال‌هاى اخیر با در هم آمیختن نقاشى واقع گرا و سوررئال (فراواقعى) بنیان‌هاى اندیشگى ادبیات كلاسیک ایرانى را بر بوم‌هاى نقاشى اش بازیابى كرده است؛ موضوع اغلب نقاشی‌های شکیبا، تاریخ ایران است.

او در سال ١٣٥٥ در گالرى سیحون با نمایشگاه «اسكناس‌هاى شكیبا» خود را به عنوان یك نقاش‌ هایپررئالیست معرفى كرد؛ او از اسكناس‌ها از جمله یک اسکناس یک تومانی نقاشى عكس گونه‌اى ارائه داده بود كه شیوهٔ اجرا، استفاده از رنگ‌های پخته و سایه‌روشن‌هاى بسیار دقیق جایگاهى تثبیت شده به او بخشید. یك سال بعد بال سوئیس، دو سال بعدش لندن و بعدترها در سراسر اروپا، آمریكا و كانادا نمایشگاههاى موفقى از او به نمایش درآمد.

زنده یاد علی حاتمی‌ كه براى آثار سینمایى و تلویزیونى‌اش نیاز به نقاشى‌هاى‌ هایپررئال داشت از طریق آیدین آغداشلو با حجت شكیبا آشنا شد؛ شكیبا براى سریال هزاردستان تابلوی شهر قدیم مشهد، در فیلم کمال‌الملک بازسازی تمام تابلوهای کمال‌الملک از جمله تالار آینه و در فیلم دلشدگان پرتره‌ای از لیلا حاتمی‌ را خلق كرد.

عصر جمعه هشتم اسفند، نقاش «هزاردستان» گالرى‌اش را در خیابان جردن خیابان طاهرى، پلاك ٤٤ ، طبقه اول افتتاح مى‌كند.