به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، همزمان با افتتاحیه دومین دوره جشن جهانی نوروز صبح امروز یکشنبه هفتم فروردین‌ماه، دو عروسک غول پیکر "عمو نوروز" و "ننه سرما" با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای باز مجموعه تئاتر شهر رونمایی شدند.

در این مراسم و پس از رونمایی از عروسک‌های "عمو نوروز" و "ننه سرما" شاه آبادی ضمن تبریک سال نو گفت: ملت ما توان فرهنگی بسیاری دارد و باید آن را حفظ کند. مجموعه معاونت هنری نیز برای حفظ این توان فرهنگی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد. "عمو نوروز" نماد و پیام‌آور شادی و آغاز دوباره است و "ننه سرما" نماد رفتن زمستان است.

وی افزود: امسال فعالیت مراکز تابعه معاونت هنری در ایام تعطیلات نوروز 90 ادامه داشت و بلافاصله پس از جشنواره‌های فجر فعالیت‌های جدید شروع و امسال برای اولین بار مجموعه مراکز معاونت فعالیت خود را از دوم فروردین آغاز کرد و این فعالیت با استقبال خوب مردم مواجه شد.

طراحی و ساخت این دو عروسک توسط کارشناسان و هنرمندان داخلی انجام شده است. زهرا جعفری و سهیلا باجلان به همراه تیم پنج نفره دستیاران خود کار طراحی و ساخت دو عروسک غول پیکر "عمو نوروز" و "ننه سرما" را انجام داده‌اند و قرار است نمایش "عمو نوروز" با حضور این دو عروسک در ایام برگزاری دومین جشن جهانی نوروز در فضای پیرامون تئاتر شهر اجرا شود.

جشن جهانی نوروز امروز هفتم فروردین 90 در تهران  آغاز و در روزهای 8، 9، 10 و 11 فروردین‌ماه 90 هنرمندان کشورهای ترکمنستان، پاکستان، هندوستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکیه، عراق، آذربایجان و گرجستان در حوزه‌های تجسمی، موسیقی و نمایش‌های آیینی به اجرای آثار خود می‌پردازند.