به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، مصطفی اسدالهی داور بخش پوستر و هنرمند گرافیست گفت: همانطور كه آمار موجود نشان می‌دهد، گرایش جوانان به طراحی پوستر بسیار زیاد است و اگر این علاقه را در مسیر درستی هدایت كنیم شاهد پیشرفت‌های خوبی در این عرصه خواهیم بود.

وی افزود: چنانكه در آثار ارسالی به سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر دیدیم، استعدادهای بی شماری در زمینه طراحی پوستر وجود دارد كه می‌توان با بهره‌گیری از این پتانسیل آینده خوبی را برای این هنر در كشور رقم زد.

این هنرمند گرافیست ادامه داد: پوستر رسانه‌ای است كه می‌تواند كاركردهای فراوانی در جامعه داشته باشد و به عنوان ابزاری موثر در اطلاع‌‌رسانی نقش عمده‌ای را ایفا كند. برای استفاده درست از كاركردهای این رسانه باید آن را از دیوارهای نمایشگاه‌ها و حضور صرف در مسابقات فراتر برد و به داخل شهر بكشانیم.

مدرس دانشگاه پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران گفت: بهتر است آثار منتخب سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در سطح شهر هم استفاده شوند چرا كه جای پوستر در نمایشگاه نیست و با حضور یافتن میان مردم می‌تواند به رسالت خود عمل كند.

داور بخش پوستر سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در پایان اظهار كرد: باید جشنواره‌های زیادی را در عرصه هنر برگزار كنیم، چرا كه جشنواره‌ها همواره به همه ما یادآوری می‌كنند كه استعدادهای فراوانی در كشور وجود دارد و باید به سمتی برویم كه از این پتانسیل استفاده كنیم.

سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر 17بهمن‌ماه تا 13 اسفند‌ ماه، در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، سفال و سرامیك، نگارگری، عكاسی، پوستر و كاریكاتور برگزار می‌شود. همچنین هنر خیالی نگاری، هنر جدید و همایش علمی بخش‌های جنبی این پدیده هنری خواهند بود.