به گزارش خبرنگار تجسمی برنا، این نمایشگاه را عبدالمحمد شعرانی معلم مدرسه کالو برگزار کرده و تابلوهای عکس مدرسه را با هدف کمک به مدارس کوچک روستایی به فروش گذاشته است.

روز گذشته و در مراسم افتتاح نمایشگاه یکی از تابلوها به قیمت پنجاه میلیون ریال به فروش رفت. شعرانی کتابی از خاطرات معلمی‌اش در مدرسه کالو نوشته است که با استقبال فراوانی همراه بوده است، این کتاب در مدت کوتاهی به چاپ ششم رسیده است. شعرانی هزینه فروش کتابش را صرف آبادانی مدرسه اش و برگزاری نمایشگاه عکس این مدرسه در استان های مختلف کشور کرده است.

معلم مدرسه کالو به دنبال تاسیس بنیاد ملی مدارس کوچک ایران برای آبادانی مدارس کوچک ایران است. این نمایشگاه شامل سی قطعه عکس در ابعاد 70*50، فعالیت‌ها و نحوه تاسیس این مدرسه كه در منطقه بردخون شهرستان دیر استان بوشهر را روایت می‌کند.

بنا بر این گزارش نمایش فیلم از انعكاس های جهانی و بین المللی فعالیت های این مدرسه، نمایش و فروش كتاب قصه ی كوچكترین مدرسه دنیا به نویسندگی عبدالمحمد شعرانی معلم مدرسه و نمایش نامه هایی که از نقاط مختلف دنیا به مدرسه کالو ارسال شده است از جمله بخش های جنبی نمایشگاه عكس مذكور می باشد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه نگارخانه ایوان می‌توانند از ساعت 9 الی 12 و 15 الی 19 به آدرس خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان، شماره 25 ساختمان انتشارات علمی و فرهنگی نگارخانه ایوان مراجعه کنند.