به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، در افتتاحیه این نمایشگاه که "شیوا، 70" نام دارد، قرار است محمد ابراهیم جعفری نقاش، علیرضا سمیع‌آذر منتقد هنری، حمید سوی منتقد هنری و هادی هزاره‌ای شاعر به سخنرانی در مورد این گرافیست پیشکسوت و آثار وی بپردازند.

این نمایشگاه که از ساعت ۱۶ تا ۲۱ روز یکشنبه سوم بهمن افتتاح می‌شود تا روز ۱۲ این ماه در نگارخانه ایست واقع در میدان درکه، خیابان شهید احمد پور، نبش بن بست گلستان، پلاک دو ادامه دارد.

قباد شیوا، طراح و گرافیست سال ۱۳۱۹ در همدان متولد شد. در سال ۱۳۴۵ در رشته نقاشی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و پس از سال‌ها تجربه عملی در زمینه گرافیک مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه pratt شهر نیویورک در سال ۱۳۵۹ اخذ کرد.

به دلیل آنکه شیوا توانست گرافیک را با ویژگی ایرانی خلق و آن را به دنیا معرفی کند، آثارش در موزه‌های مختلف جهان و مجموعه‌داران بین‌المللی جای گرفته ‌است.

تأسیس بخش گرافیک در رادیو تلویزیون ایران در سال ۱۳۴۷، راه‌اندازی بخش گرافیک انتشارات سروش در سال ۱۳۵۰ و تدریس در دانشگاه از جمله فعالیت‌های وی بوده‌اند. همچنین شیوا از مؤسسان انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، پایه‌گذار و برنامه‌ریز اولین دوسالانه پوستر تهران بوده است.

وی تا به حال نمایشگاه‌های متعددی در زمینه نقاشی، عکاسی و گرافیک در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی از جمله انگلستان، فرانسه، آمریکا به تماشا گذاشته‌است و آثار او بارها در نشریات جهانی انتخاب و چاپ شده ‌است.

شیوا منتحب انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک AGI است و در حال حاضر در مؤسسه خود در زمینه مدیریت، مشاوره هنری و همچنین طراحی گرافیک، طراحی محیطی و نمایشگاهی فعالیت دارد.

منتخبی از پوسترهای وی در قطع رحلی در سال ۱۳۸۳ و منتخبی از آثارش در قطع جیبی در سال ۱۳۸۴ توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگی چاپ و نشر نظر منتشر شد.