پریسا خضابی، هنرمند مجسمه‌ساز در گفتگو با خبرنگار تجسمی برنا ضمن انتقاد از حذف رشته مجسمه در جشنواره هنرهای تجسمی فجر امسال، عنوان کرد: برگزارکنندگان اعلام کردند در هر دوره‌ای که دوسالانه یک رشته هنری برگزار شود آن رشته در جشنواره تجسمی فجر شرکت داده نخواهد شد که به عبارتی جلوی رشد یک رشته‌ در سال گرفته می‌شود.

وی افزود: ایران ظرفیت بالایی در برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی دارد و اگر به بین‌المللی شدن جشنواره می‌اندیشیم باید به این ظرفیت‌ها توجه کنیم. چراکه می‌بینیم بسیاری کشورهایی که از ما عقب‌تر هستند مانند بنگلادش و هند به طور جدی نمایشگاه تجسمی یا هنر جدید را در سطح بین الملل برگزار می‌کنند.

عضو شورای سیاست گذاری پنجمین دوسالانه بین‌المللی مجسمه تصریح کرد: وقتی هدف و ایده‌آل جشنواره مطرح شدن در سطح بین‌المللی است باید تمام رشته‌ها تکامل خود را در هر سال طی کنند و نباید رشته‌ای از جشنواره به دلیل برگزاری دوسالانه حذف شود. 

وی با یادآوری این نکته که دو سالانه مجسمه‌سازی به دلیل تغییرات در انجمن شورای دوسالانه مجسمه هنوز نتوانسته کار خود را شروع کند، تاکید کرد: جریان‌های هنری را نمی‌توان معطل برخی روند‌های اداری کرد و معتقدم شورایی که از هیئت مدیره قبلی انتخاب شده بود باید به کار خود ادامه می‌داد. در هرحال به دلیل درگیر شدن بینال با جریان اداری دوسالانه مجسمه 6 ماه در حال تعلیق ماند و نه تنها برگزار نشد بلکه از جشنواره تجسمی فجر هم حذف شد.