به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، ستاد برگزاری هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» مسابقه برترین نقد جشنواره را برگزار می‌کند، دانشجویان رشته‌های مختلف می‌توانند با ثبت نام در پایگاه خبری این جشنواره به نشانی www.ruyeshfestival.ir و تکمیل فرم از جزئیات این طرح مطلع شوند.

ظرفیت ثبت نام 300 نفر در بخش مسابقه ایران و 100 نفر در بخش بیداری اسلامی است، پس از تکمیل ظرفیت سایت جشنواره بسته می‌شود. متقاضیان زمان برگزاری جشنواره فیلم «رویش» در مشهد مقدس، در تاریخ هشتم آبان‌ماه از ساعت 16 به بعد با مراجعه به پردیس سینمایی هویزه و دریافت کارت‌های ویژه هوشمند، امکان تماشای فیلم‌ها و نوشتن نقد درباره آن‌ها را پیدا می‌کنند.

شرکت کنندگان در مسابقه بزرگ نقدنویسی جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» هر شب تا ساعت 24 زمان دارند که تنها یک نقد از فیلم‌هایی که در آن روز دیده‌اند را به سایت جشنواره ارسال کنند تا توسط منتقدان بررسی و داوری شوند. بنابراین هر متقاضی در پایان چهار روز جشنواره، تنها با چهار نقد در مسابقه شرکت می‌کند.

لازم به ذکر است؛ جوایز اول، سوم و چهارم به نقد درباره فیلم‌های ایرانی و جایزه دوم و پنجم به آثار بیداری اسلامی اختصاص دارد. هر نقد باید حداکثر500 کلمه باشد. علاقمندان از 29 مهرماه تا چهارم آبان‌ماه فرصت دارند در این مسابقه نام‌نویسی کنند.

هیات داوری این مسابقه که شامل سه منتقد باسابقه سینمای ایران است در نهایت و در مراسم اختتامیه پنج نویسنده بهترین نقد را معرفی خواهد کرد. نقد برتر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» 8000000 ریال، نقد دوم 6000000 ریال و نقد سوم 4000000 ریال، نقد اول در بخش بیداری اسلامی 6000000 و نقد دوم این بخش 4000000 ریال جایزه نقدی خواهند داشت.

آثار برگزیده هر روز که با معیارهای کارشناسان نشریه روزانه جشنواره و سایت جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» همخوانی داشته باشند، در این رسانه‌ها منتشر می‌شوند.