به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از سوره سینما شهره سلطانی بازیگر و کارگردان تئاتر اظهار داشت: در حال حاضر نمایش «آخرین حکایت فرهاد» را آماده اجرای عمومی در تالار حافظ دارم. قرار بود از 29 مهرماه اجرا را شروع کنیم اما این زمان مصادف می‌شد با تعطیلات محرم و ترجیح دادیم که اجرا را رسماً از ششم آذرماه شروع کنیم.

این بازیگر درباره حضورش در سینما و تلویزیون گفت: من همیشه در تئاتر بوده‌ام و همیشه دغدغه کارگردانی تئاتر داشته‌ام اما در چند سال اخیر بیشتر آثارم یا در بازبینی رد می‌شد یا به اجرای عمومی نمی‌رسید اما همیشه سعی کرده‌ام حضورم در تئاتر مداوم باشد. اینطور نبوده که سالی چند کار تئاتر داشته باشم. سعی کرده‌ام حداقل سالی یک بار روی صحنه تئاتر باشم. اما در زمینه بازیگری در سینما و تلویزیون باید بگویم شرایط طوری نیست که همه بتوانند کار کنند. متاسفانه نقش‌ها هم در سینما و هم در تلویزیون بین عده محدودی می‌چرخد.

وی افزود: سینما که انگار دارد تعطیل می‌شود و اوضاع خوبی ندارد. من همیشه دوست داشته‌ام که همه بتوانیم کار کنیم. خدای نکرده دوست ندارم حرفهایم سوءتفاهم ایجاد کند و کسی فکر کند من دوست ندارم بعضی‌ها کار کنند. نه اصلاً اینطور نیست. شرایط نرمال، شرایطی است که همه بتوانند به اندازه توانایی خود در صحنه حضور داشته باشند. چه در تلویزیون چه در سینما. گهگاه تله فیلم یا سریال پیشنهاد می‌شود که این پیشنهادها باعث می‌شوند در تصویر فراموش نشویم. اما متاسفانه برای تله فیلم‌های خوب و سریال‌های خوب هم هم همان چرخش نقش بین عده‌ای مشخص وجود دارد.

سلطانی درباره احتمال کارگردانی فیلم سینمایی ادامه داد: من از سال‌ها قبل فیلم کوتاه بسیار ساخته‌ام و هفت اپیزود از مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را هم کارگردانی کردم. قرار بود سه قسمت دیگر را هم کارگردانی کنم که به علت کمبود بودجه، متوقف شد. یک طرح فیلم سینمایی به بنیاد سینمایی فارابی ارایه داده‌ام که اگر شرایط مهیا شود اولین فیلم بلند سینمایی‌ام را بسازم.

بازیگر فیلم سینمایی «این زن حرف نمی‌زند» افزود: دوست ندارم راجع به جزییاتش حرف بزنم. چون حرف زدن قبل از عمل را خیلی نمی‌پسندم. طرح را نوشته‌ام و اگر تایید بشود برای نگارش فیلمنامه از دوستان حرفه‌ای در این زمینه کمک خواهم گرفت. راجع به موضوع این فیلم باید بگویم قطعاً دور از حرف و دغدغه جامعه نیست و موضوعی همه‌گیر و آشناست.