به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، آیت‌الله حسن ممدوحی یكی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: جشنواره نماز و نیایش به دلیل هیجاناتی كه برای جوانان و نوجوانان به دنبال دارد در ترویج فرهنگ دینی در سطح جامعه موثر است. 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌كه سلامت جامعه در گرو معنویت است، اظهار كرد: برای گسترش معنویت در سطح جامعه باید فرهنگ نماز و نیایش را نهادینه كنیم.

وی بهترین شیوه فرهنگ‌سازی در جامعه را استفاده از رسانه‌های تاثیرگذار دانست و بیان كرد: فرهنگ‌سازی دینی در جامعه كاری آسان نیست و برای این اقدام باید بسیار با احتیاط گام برداشت. 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌كه مسوولان فرهنگی باید از ابزارهای گوناگونی برای فرهنگ‌سازی نماز در سطح جامعه بهره ببرند، گفت: برای گسترش این فرهنگ باید از رسانه‌های جمعی پرمخاطب مانند سینما، تلویزیون و رادیو استفاده كرد.

وی با بیان این‌كه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی با رقابت سالم نیز از دیگر راه‌های ترویج فرهنگ دینی در سطح جامعه است، تصریح كرد: باید با استفاده از كارشناسان آگاه در جامعه نیازسنجی كنیم و از موضوعاتی بهره ببریم كه برای آن‌ها تازگی دارد.

آیت‌الله ممدوحی با تاكید بر این‌كه پرداختن به مساله‌ای مانند نماز در فیلم‌ها و فیلم‌نامه‌ها از حساسیت خاصی برخوردار است ابراز داشت: برای ساخت فیلم‌های پرمحتوا و جذب مخاطبان باید از سوژه‌های جدید و خوب بهره برد.

وی تاكید كرد: زمانی شاهد فرهنگ‌سازی صحیح و اصولی در سطح جامعه هستیم كه به صورت زنجیره‌ای بتوانیم به گسترش و نشر این فرهنگ به شیوه‌های گوناگون بپردازیم.

این استاد حوزه از مسوولان فرهنگی كشور خواست تا با سرمایه‌گذاری در بخش جشنواره‌های فرهنگی و دینی جوانان را به سمت مبانی دینی و اعتقادی چون نماز و نیایش جذب كنند.

وی ادامه داد: همه تلاش‌ها در این زمینه نباید به مدت زمان برگزاری جشنواره ختم شود بلكه باید به صورتی برای مردم نهادینه شود كه برای برپایی چنین مسابقات و جشنواره‌هایی لحظه شماری كنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری برگزاری جشنواره‌هایی مانند نماز و نیایش را در سطح جامعه مطلوب دانست و بیان كرد: برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها به دلیل هیجانی كه برای جوانان به همراه دارد در ترویج فرهنگ دینی بسیار موثر است.

جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین از دوم تا پنجم بهمن ماه به همت انجمن سینمای جوانان ایران و اداره كل فرهنگ وارشاد اسلامی قم در استان قم برگزار خواهد شد. ‌