به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، محمد تقی پاک سیما فیلمبردار سینما و تلویزیون درباره کارکردهای برگزاری جشنواره ملی نماز و نیایش عنوان کرد: در دنیای مدرن و با اختراع سینما این مقوله تبدیل به یکی از ارزشمندترین و موثرترین رسانه‌ها برای انتقال مفاهیم مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و سینمایی شده است.

این فیلمبردار با تاکید بر ساخت فیلم‌هایی با مضمون فرهنگ نماز و نیایش تصریح کرد: یکی از مسایلی که باعث ماندگاری فیلم‌هایی با مضمون دینی می‌شود، فیلم‌نامه است. فیلم‌نامه‌ای که با دقت، دانش و آگاهی در باره فضایل نماز و اهداف آن نوشته شده باشد.

پاک سیما با اشاره دوری فیلم سازان از نگاه شعاری خاطر نشان کرد: وجود نگاه شعاری و نشان دادن لایه‌های ظاهری مفهوم دین و نیایش در این فیلم‌ها آفت بزرگی است و باید فیلم سازان از این مساله دوری کنند.

این فیلمبردارضمن تاکید بر لزوم برگزاری جشنواره ملی نماز ونیایش گفت: باید جشنواره ساختار هدفمندی داشته باشد و اهداف برگزاری جشنواره توسط شورای سیاست گذاری جشنواره هر ساله به صورت شفافی تهیه و تبین شود.

پنجمین جشنواره ملی نماز ونیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از 2 تا 5 بهمن ماه در قم و همزمان در سی استان کشور برگزار می‌شود.