به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید محمد حسینی درباره اولویت‌های دولت برای کمک به تولید فیلم‌های سینمایی اظهار داشت: اعتبارات ما محدود است و اگر بخواهیم این اعتبارات محدود را به همه فیلم‌ها اختصاص دهیم اولا کمک قابل توجهی نخواهد شد و در عین حال بعضی از فیلم‌هایی که ساخته می‌شود واقعا توجیهی برای حمایت ندارند.

وی افزود: ما اولویت‌ها را برای حمایت از فیلم‌ها اعلام کرده‌ایم و فیلمی که در مسیر آن اولویت‌ها نباشد و از جهت محتوایی نیز مفید و موثر نباشد، چه توجیهی دارد که ما از چنین فیلم‌هایی حمایت کنیم؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: زمانی که بروی فیلمی سرمایه گذاری می‌کنیم باید قابل دفاع باشد. همین الان نیز سوالات فراوانی مطرح است که چرا کم دقتی در این زمینه می‌شود در حالی که ما تاکنون دقت زیادی کرده‌ایم.

حسینی خاطر نشان کرد: در گذشته‌ها داشته‌ایم فیلمی که بنیاد سینمایی فارابی سرمایه گذاری کرده و بعد آن فیلم توقیف شده است یا حوزه هنری، شهرداری و نیروی انتظامی فیلم‌هایی ساخته‌اند که بعدا مورد سوال قرار گرفته است و لذا ما ناچاریم، انتخاب کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ممکن است در طول سالیان برخی در سینما سوء استفاده‌هایی کرده باشند و بودجه‌های دولتی را به برخی از افراد اختصاص داده باشند، اظهار داشت: اگر افراد گزارش‌ها یا اطلاعات خاصی در این زمینه دارند که مثلا افرادی بهره برداری‌های خاصی انجام می‌دهند، اینها را به ما گزارش بدهند و حتما رسیدگی خواهیم کرد.