احمد کاوری به خبرنگار سینمایی برنا گفت: فیلم سینمایی «آی باکلاه» پروانه ساخت گرفت.

وی با بیان اینکه تمام فضای فیلم شهری است و در تهران فیلمبرداری شده، افزود: این فیلم از مضمونی اجتماعی برخوردار است و در بستری معمایی بیان می‌شود.

این تهیه‌کننده همچنین گفت: بعد از دریافت پروانه ساخت، اقدامات اولیه که برای پیش‌تولید لازم است انجام گرفته و تمام برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای خواهد بود که این فیلم در جشنواره سی‌ودوم فیلم فجر رونمایی شود.

کاوری افزود: فیلمنامه توسط خودم نوشته شده است و در مدت پیش‌تولید با همراهی مهدی فیوضی، کارگردان فیلم، بازنویسی و تغییر نهایی آن انجام خواهد شد.

وی درباره عوامل فیلم نیز گفت: در حال حاضر هیچ کدام از عوامل فیلم مشخص نشده‌اند؛ اما از حضور طاهر امانی به‌عنوان مدیر تولید و فرشاد گل‌سفیدی به‌عنوان مدیر فیلمبرداری در پروانه ساخت نام برده شده است.

این تهیه‌کننده درباره داستان فیلم توضیح داد: هسته اصلی داستان را جست‌وجوی زنی برای یافتن حقیقت شکل می‌دهد و زن در جریان جست‍وجویش برای یافتن واقعیت‌هایی که در اطرافش رخ داده و او از آن‌ها بی اطلاع بوده، به هویت تازه‌ای از آدم‌های پیرامونش دست پیدا می‌کند. عبور کردن از این مسیر سخت و گاه آزاردهنده باعث شده تا زن بیشتر و بهتر، علاوه‌بر یافتن و پذیرفتن واقعیات، موفق به بازیابی خود شود.