به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از معاونت امور جشنواره‌ها، بازرگانی و بین الملل انجمن سینمای جوانان ایران، آخرین مهلت شركت در جشنواره تسنیم اول تیرماه اعلام شد.

جشنواره در سه بخش فیلم كوتاه، فیلمنامه و عكس از 22 تا 24 مرداد ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

تشویق جامعه هنری كشور و ترغیب هنرمندان برای پرداختن به موضوعات مرتبط با قرآن كریم و استفاده از ظرفیت هنر برای ثبت و انتقال نقش قرآن در جوامع اسلامی و ایجاد زمینه مناسب برای رقابت سازنده در جهت ارتقاء سطح كیفی و كمی هنر فیلمسازی با محوریت قرآن و عترت از اهداف جشنواره تسنیم – آیات قرآنی است.

در بخش موضوعات جشنواره نیز آمده است: سبک زندگی قرآنی، آموزه‌های اخلاقی مبتنی بر قرآن و عترت، قصص قرآن، انسان از منظر قرآن، قرآن كتاب بیداری، ایثار و شهادت در قرآن و معارف اهل بیت، سیمای پیامبر اسلام (ص) در قرآن، نیكی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و بركات نیكی در زندگی مردم، كسب روزی حلال و معاملات اسلامی از دیدگاه قرآن و عترت، انفاق در قرآن، جهاد از دیدگاه قرآن، پوشش و عفاف از منظر قرآن و عترت.

دومین جشنواره تسنیم – آیات قرآنی توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.