جهانبخش سلطانی به خبرنگار سینمایی برنا گفت: به سید احمد میرعلایی دبیر جشنواره فیلم کودک و دکتر سقائیان شهردار اصفهان برای برپایی این جشنواره خسته نباشید می‌گویم.

وی برگزاری جشنواره فیلم کودک را بسیارنیک دانست وافزود: حیات کودک و نوجوان در گرو ورود به عرصه مقدس و پر طراوت فرهنگ و هنر است. جوانان در ارتباط با زبان،فرهنگ ، تمدن، ایمان ، عشق و تمدن به این مرز و بوم است که به مقوله‌های دیگر برای شناخت فرهنگ بیگانه و تقابل با آن می‌توانند جهش کنند.

بازیگر سریال «قصه‌های مجید» درباره دیگر فعالیت‌هایش نیز توضیح داد: تله فیلم «زمانی برای شکفتن» را به تازگی به پایان رساندم و نویسنده و کارگردانی آن‌را خودم بر عهده دارم.

وی در ادامه افزود: در این تله فیلم بازیگرانی همچون سیاوش طهمورث، رشید ایزدی، رضا رویگری و مینا فرامرزی نقش آفرینی می‌کنند.

رویگری درباره موضوع این تله فیلم گفت: داستان فیلم در اصفهان اتفاق می افتد . درباره پیوند فرهنگی و گسست فرهنگی نسل فردا است که می‌تواند برای نسل آینده تاثیرگذار باشد و با توجه به اینکه وظیفه هنرمند حقیقت جویی است خواستم نشان دهم جوانانی هستند که هویت اصلی خود را فراموش می‌کنند اما آن‌ها باید بدانند ما باید ایرانی زندگی کنیم و به ایرانی بودنمان افتخار کنیم .

سلطانی همچنین گفت:با توجه به اینکه«زمانی برای شکفتن» در اصفهان ساخته شده بود و درباره نوجوانان بود خواستم در جشنواره شرکت داده اما نمی‌دانم چرا مسئولین نپذیرفتند و درباره نپذیرفته شدن آن جوابی دریافت نکردم.

وی با بیان اینکه حیات ما درفعالیت هنر و ساخت هنر است گفت: ما باید تا آن‌جا که می‌توانیم برای فرهنگ کشورمان تلاش کنیم زیرا فرهنگ ایران قدمت صد ساله دارد.
سلطانی در ادامه افزود: حیات نوجوان در گرو فرهنگ و هنر است یعنی جوانان به خوبی آن‌را بشناسد و ابزار با طراوتی باشد تا موقوله‌های نامهربانی را از خود دور کند و در واقع باید فرهنگ خود را با معنویت بشناسد.

وی در پاسخ به این سوال کهآیا از الان به فکر ساخت فیلمی برای حضور در جشنواره هستید؟ پاسخ داد: برای جشنواره امسال هم تلاش کردم اما متاسفانه نشد . برای سال آینده فکرهایی کرده ام و امیدوارم بتوانم شرکت داشته باشم.