به گزارش خبرگزاری  برنا، یکی از اهداف اصلی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، تعلق این جشنواره به همدانش‌آموزان مدرسه شین آباد صبح امروز پنجشنبه 18 مهر برای حضور در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان وارد اصفهان شدند. 

  کودکان ایران و جهان است و کودکان جای جای ایران، بدون هیچ تبعیضی جامعه هدف این رویداد فرهنگی به شمار می‌روند.

بر این اساس برای نیل به اهداف جشنواره، تلاش‌هایی از سوی بنیاد سینمایی فارابی و شهردای اصفهان صورت گرفت تا بر اساس طرح موضوع و وعده عمو پورنگ در ویژه برنامه‌اش، اصفهان میزبان کودکان سانحه مدرسه شین آباد باشد.

کودکان آسیب دیده امروز ساعت ۱۲ وارد شهر اصفهان شدند و با برنامه ریزی انجام شده دو روز میهمان جشنواره خواهند بود و به تماشای فیلم‌های کودک نشسته و از شهر اصفهان بازدید می کنند.

در این برنامه مختصر، میرعلایی ضمن خوش‌آبادگویی به این کودکان آسیب‌دیده، آن‌ها را به بازدید از جشنواره کودک و همچنین به حضور در مراسم اختتامیه جشنواره کودک دعوت کرد.

او سپس با تک‌تک این میهمانان کوچک خوش‌وبش کرده و آخرین وضعیت‌شان را جویا شد.

پوران درخشنده نیز ضمن صحبت با این کودکان با آن‌ها عکس یادگاری انداخت. قرار است کودکان مدرسه شین‌آباد به عنوان میهمانان ویژه جشنواره فیلم کودک به میزبانی شهرداری اصفهان فردا جمعه (19 مهر ماه) میهمان ویژه برنامه عمو پورنگ باشند و سپس در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کودک حضور پیدا کنند.

همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شهرداری اصفهان برنامه بازدید از اماکن دیدنی شهر را برای کودکان ترتیب داده است