بهنام تشکر به خبرنگار سینمایی برنا گفت: مهمترین نکته‌ای که در جشنواره فیلم کودک باید به آن توجه داشت این است که فیلم‌های ما برای کودکان باشد تا به واسطه آن مخاطب ما تنها کودکان باشند.

وی با بیان اینکه مکان برگزاری جشنواره زیاد مهم نیست، افزود: مهم این است که آیا به صرف اینکه تنها در فیلم دو کودک حضور داشته باشند آن فیلم کودک است؟ من به هیچ عنوان این ایده را قبول ندارم و معتقدم این نوع فیلم‌ها نباید در زمره فیلم کودک قرار گیرد.

بازیگر سریال«دزد و پلیس» با بیان اینکه فیلم‌های کودک نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد ، گفت: باید دید خروجی جشنواره چیست و توجه داشت که جشنواره تنها به صرف برگزاری نباشد زیرا در این صورت مخاطب اصلی شان که کودکان هستند را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه مشکل دیگرسینمای کودک اکران فیلم‌ها است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که تکلیف تهیه کنندگانی که این فیلم‌ها را می‌سازند چه می‌شود چرا باید برای این جشنواره وقت بگذارند اما خروجی نداشته باشد.

تشکر با اشاره به اینکه اولین سالی است که در جشنواره فیلم کودک شرکت می کنم گفت: باید توجه داشت که انرژی مان تنها برای برپایی جشنواره نباشد بلکه به مضمون آن هم توجه زیادی شود.

وی در ادامه افزود: همانطور که می‌دانید در تلویزیون دیگر کارتن نشان داده نمی‌شود درحالیکه همه ما خاطراتی از کارتن‌های بچگی‌مان داریم اما الان به این شکل نیست زیرا ما امروز بامشکل پیشرفت تکنولوژی مواجهه هستیم. تکنولوژی در دنیا روز به روز پیشرفت میکند اما ما همچنان سرجای خود ایستاده‌ایم.

بازیگر ساختمان پزشکان همچنین گفت: بهرحال کودکان سرمایه‌های آینده کشور هستند بنابراین نمی‌توان نسبت به سرنوشت آن‌ها بی‌تفاوت باشیم. ما باید برنامه ریزی درستی برای آن‌ها داشته باشیم زیرا در این صورت به خودمان و کشورمان صربه می‌زنیم.

/سپیده حیدرآبادی/