به گزارش خبرگزاری برنا، رونمایی از نوشت افزار کلاه قرمزی و پسر خاله «نوشت افزار کاه قرمزی و پسر خاله» پنجشنبه، 18 مهر با حضور عوامل برنامه ساز این برنامه، بچه های مدرسه شین آباد و خبرنگاران نوجوان بیست و هفتمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان در هتل کوثر شهر اصفهان برگزار شد.
این برنامه با حضور علی زارعان مدیر گروه کودک و خردسال شبکه زندگی، حمید مدرسی تهیه کننده، محمد بحرانی صداپیشه عروسک های محبوب «ببعی و آقای همساده»، دنیا فنی زاده هنرمند پیشکسوت و عروسک گردان «کلاه قرمزی» ، علی حدیدی مدیر عامل شرکت تولید کننده لوازم التحریرهای شخصیت های ایرانی ، بهاره جهاندوست مجری برنامه های نوجوانان و ساعد براهیمی تهیه کننده برپا شد.
در این مراسم «حمید مدرسی» تهیه كننده برنامه «كلاه قرمزی» سلام گرم کلاه قرمزی و دوستانش را به بچه های حاضر در نشست رساند و گفت: آقای طهماسب و جبلی که به دلیل سفر نتوانستند در نشست شرکت کنند، به همه شما درود فرستادند.
وی افزود: کلاه قرمزی بیش از دو دهه در کنار کودکان زندگی کرده و هنوز به دنبال پر کردن اوقات فراغت بچه هاست.
به گفته این تهیه کننده کلاه قرمزی در این دو دهه با تولید 3 فیلم سینمایی و 7 مجموعه تلویزیونی موفق رکوردارجذب مخاطب شده و می توان آن را به عنوان یک برند موفق ملی معرفی کرد، همانطور که در هر کشور دیگری این اتفاق می افتد و عروسک هایی مانند میکی موس و پینوکیو برند ملیکشورشان هستند و از همین طریق به محبوبیت جهانی رسیده اند.
مدرسی افزود: سال ها پیش تولید محصولات فرهنگی اینشخصیت محبوب را امتحان کردیم، اما به این سبب كه كیفیت مطلوب را نداشت،آنها را به صورت محدود عرضه كردیم. حالا یکبار دیگر این فرصت فراهم شده و امیدوارم نتیجه خوبی داشته باشد.
این تهیه کننده گفت: برنامه ریزی کاملی برای تولید محصولات کلاه قرمزی صورت گرفته و بچه ها در آینده ای نزدیک باید منتظر ورود اقلام فرهنگی دیگری ازاین برند ایرانی باشند.
در ادامه این نشست دنیا فنی زاده، هنرمند پیشکسوت و عروسک گردان با سابقه کلاه قرمزی نیز گفت: این روزهای مدرسه کلاه قرمزی نتوانست در جمعشما حضور پیدا کند اما از من خواست به شما بگویم که بسیار دوستتان دارد.
وی افزود: من و همکارانم وقتی در کنار کلاه قرمزی و دوتانش هستیم هستم به تک تک نگاه ها، خندها وشادی شما بچه ها فکر می کنیم، اینکه آیا حرکت ها ، بازی های و حرف های این کارکترها چقدربه دل بچه ها می نشیند و از آن لذت می برند.
این عروسک گردان گفت: ما نقدها و نقطه نظرات بزرگترها را درباره این مجموعه می خوانیم،اما دوست داریم از جانب شما هم بدانیم ،بنابراین درخواست دارم كه تهیه كننده شرایطی فراهم كند كه مخاطبان نوجوان ما نظرات خود را برای ما بفرستند.
در این نشست محمد بحرانی صدا پیشه عروسک های محبوب «ببعی و آقای همساده» هم با ابراز خوشحالی از تولید نوشت افزار کلاه قرمزی گفت: امروزوقتی دفتر مشق های کلاه قرمزی را ورق زدم بسیار خوشحال شدم که پشت آن ننوشته محصول کشور چین.
وی افزود: کلاه قرمزی خاطره مشترک نسل من با بچه های امروزاست و به همین دلیل زمانی که به این گروه پیوستم احساس بسیاری خوبی داشتم.
این صدا پیشه افزود: برای تولید این مجموعه بسیار فکر می شود، خون دل ها خورده می شود و عوامل زحمات زیادی متقبل میشوند، در این شرایط امیدوارم این محصولات فرهنگی بومی بتواند جای بنتن و دیگر چهر های غیر ایرانی را در بازار نوشت افزار بگیرد و زود جای خودش را در خانه خانواده های ایرانی پیدا کند.

علی حدیدی، مدیرعامل شركت تولید كننده دفترهای كلاه قرمزی ،سنجد و شكرستان نیز در این نشست گفت: ما ایرانی ها بیش ازدو دهه با کلاه قرمزی خاطره داریم، این افتخاربزرگی است که عوامل برنامه ساز کلاه قرمزی نصیب شرکت ما کردند و امیدوارم بتوانیم در این فضا پاسخگوی مردم باشیم.

وی تصریح کرد: نتخاب این شخصیت روی جلد لوازم التحریر بچه ها بی دلیل نبوده و ما براساس آمارهایی كه گرفتیم دریافتیم كه كلاه قرمزی ركورد محبوبیت را دارد.بنابراین تصمیم گرفتیم از تصویر آن در زمینه وسایل آموزشی استفاده كنیم.
حدیدی گفت: بر اساس درخواست مدیران و عوامل کلاه قرمزی تلاش کردیم علاوه بر توجه به کیفیت ، این محصول را با قیمت مناسب تولید کنیم تا همه بچه ها توان خریداری آن را داشته باشند.
در پایان این مراسم تعدادی از این دفترها به كودكان مدرسه شین آباد و خبرنگاران نوجوان حاضر در جمع اهدا شد و عوامل مجموعه كلاه قرمزی با دختران شین آبادی عكس یادگاری گرفتند.