به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در حاشیه افتتاحیه سی‌امین جشنواره فیلم کوتاه تهران در جمع خبرنگاران درباره احتمال بازگشت محل استقرار ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر در بنیاد فارابی به‌عنوان حامی اصلی این رویداد گفت: جشنواره فیلم فجر تنها برای فارابی نیست بلکه برای کل کشور است ضمن اینکه همه دستگاه‌ها و بخش‌ها باید برای برگزاری هر چه بهتر آن کمک کنند.

وی در ادامه افزود: اگر حکم آقای حیدری را دیده باشید، می‌بینید که یک رصدخانه کوچکی را طراحی کرده‌ایم که حیدری مسئولیت آن را برعهده دارند. کار این بخش، هماهنگی بین جشنواره‌های مختلف و بسیج همه امکانات ما برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره‌هاست.

ایوبی درباره محل استقرار ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: بنیاد سینمایی فارابی نقش گذشته‌اش را خواهد داشت اما از آنجا که مکان، ‌امکانات و... فراهم بود، محل استقرار دبیرخانه جشنواره در موسسه رسانه‌های تصویری بوده وعلیرضا رضاداد هم در آن‌جا مستقر خواهند شد. قرار است ایشان هم از مدیران گذشته و هم از کسانی که تجربه‌ای در این زمینه دارند، استفاده کنند. در کل تمام بخش‌ها در خدمت جشنواره فجر هستند تا این رویداد بزرگ به ‌خوبی برگزار شود.


ایوبی در ادامه سخنانش درباره اینکه آیا برنامه‌ریزی‌های بخش بین‌الملل جشنواره فجر مانند ادوار گذشته توسط معاونت امور بین‌الملل بنیاد فارابی انجام می‌شود یا خیر، بیان کرد: وضعیت بخش بین‌الملل جشنواره را بعدا از آقای رضاداد پیگیری کنید اما حتما اسفندیاری مدیر بین‌الملل فارابی هم بخش عمده‌ای از کار خواهند بود. ما هنوز تصمیم دقیقی نگرفته‌ایم که برای این بخش مدیر دیگری هم انتخاب کنیم اما بنیاد فارابی و آقای اسفندیاری قطعا در این بخش دخیل خواهند بود.

ایوبی درباره انتخاب مدیرعامل جدید بنیاد سینمایی فارابی نیز گفت: به‌هرحال ما با همه سینماگران همراه هستیم. در هر برنامه‌ و یا زمانی یکی از عزیزان همراه‌مان هستند اما این بدان معنا نیست که آن‌ها گزینه تصدی پستی باشند.

وی درباره زمان مشخص شدن مدیر جدید بنیاد سینمایی فارابی تاکید کرد: واقعا با وسواس و دقت در حال بررسی همه گزینه‌های مختلف برای تصدی مدیریت آن‌ بنیاد هستیم، چون فارابی برای‌ ما مهم است و انتصاب مدیر آن بنیاد را انتصاب مهمی می‌دانیم. به همین دلیل در حال بررسی همه کسانی که این آمادگی در آن‌ها وجود دارد و تجربه‌ای دارند، هستیم. در هر صورت فکر می‌کنم به‌زودی به نتیجه برسیم و آن را اعلام کنیم.

معاون وزیر ارشاد در ادامه سخنانش، با تاکید بر اینکه مدیران تمام بخش‌ها با دقت انتخاب شده و می‌شوند، افزود: ما برای همه بخش‌های سینما حساسیت به‌خرج می‌دهیم. مدیران فعلی و مدیران گذشته همه باید کمک کنند. بعضی‌ها هستند و بعضی‌ها می‌روند اما همه می‌توانند سوار قطار سینمای ایران باشند.

رییس سازمان سینمایی کشور در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت مدیر آینده انجمن سینمای جوان هم گفت: همانطور که گفتم در حال بررسی هستیم اما ما از آقای میرزاخانی واقعا راضی هستیم چرا که انجمن سینمای جوان جزو بخش‌هایی بود که خیلی خوب کار کرد، زحمت کشید و آقای میرزاخانی خیلی تلاش کردند.