مرتضی آتش زمزم درباره فیلم سینمایی ساخت فیلم سینمایی "مرگ سپید" آخرین اثر سینمایی اش به خبرنگار سینمایی برنا گفت: زمان بسیاری بود که معتقد بودم ژانر اکشن در سینمای ایران فراموش شده است، از این رو بسیار علاقه داشتم در این زمینه کاری انجام دهم. اثری که یک اکشن واقعی باشد. خوشبختانه با تولید "مرگ سپید" این امر محقق شد و در این فیلم تمام تلاش خود را کردیم تا یک اکشن واقعی را به سینمای ایران ارائه دهیم.

وی که اولین اکران فیلمش روز گذشته 16 بهمن ماه در پردیس سینمایی ملت با استقبال مخاطبان همراه شد درباره علت این استقبال گفت: فکر می کنم دلیل استقبال مخاطبان استفاده از المان های لازم برای جذب مخاطب علاقمند به سینما در ژانر اکشن بود. این اثر در تمام طول مدت نمایش مخاطب را بر روی صندلی نگه داشت و سبک و ساختار آن اجازه نداد مخاطب از جایش بلند شود که این امر نشان دهنده استقبال از اثر و جلب توجه آنها به این اثر بود.

آتش زمزم در ادامه درباره عدم انتخاب این اثر برای حضور در بخش مسابقه سینمای ایران بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: واقعیت این است که این فیلم تولید صدا و سیما است و همانطور که می دانید سازمان صدا و سیما برای ساخت فیلم پروانه ساخت دریافت نمی کند. از این رو احساس می کنیم در بخش داوری کمی کم لطفی شد و ویژگی های این اثر دیده نشد. به هر حال همین اندازه که "مرگ سپید" در جشنواره فیلم فجر به روی پرده می رود جای خوشحالی دارد اما مستحق حضور در بخش سینمای ایران نیز بود.

وی تاکید کرد: مدت هاست ژانر اکشن در سینمای ایران فراموش شده است، معتقدیم این ژانر مخاطبان بسیاری دارد و باید پیش از بیش به آن اهمیت دهیم. تلاش کردیم مرگ سپید اثری قابل دفاع باشد تا بتواند ارتباط موثری با مخاطبان برقرار کند. متاسفانه در سالهای اخیر در کشور ما اگر اثری در این حوزه ساخته شده به علت ضعف ساختاری مورد توجه قرارنگرفته و گاها با خنده مخاطبان همراه بوده است.

این سینماگر در ادامه تولید فیلم سینمایی "مرگ سپید" را تجربه ای قابل قبول توصیف کرد و گفت: ساخت فیلم سینمایی مرگ سپید برایم تجربه ای بسیار خوب را رقم زد از این رو باز هم در آینده در این ژانر فعالیت خواهم کرد و اثر بعدی من در ژانر اکشن فیلمی سه بعدی خواهد بود.

وی همچنین درباره زمان اکران این اثر و پیش بینی اش از میزان استقبال از آن در اکران عمومی گفت: در صدد هستیم "مرگ سپید" را سال آینده و پس از کسب مجوز اکران به نمایش در آوریم. همچنین خوشبختانه در اولین نمایش این اثر مخاطبان و دوستان رسانه ای که در سالن نمایش حضور داشتند واکنش مثبتی نسبت به آن نشان دادند که این امر نشان دهنده تاثیر گذار بودن مضمون این فیلم بود.

این کارگردان در ادامه بیان معضلی اجتماعی را موضوع اصلی فیلم سینمایی "مرگ سپید" عنوان کرد و گفت: این اثر بحث اعتیاد و مواد مخدر را که معضلی اجتماعی است محور اصلی داستان قرار داده است و پیامدهای منفی این معضل را بدون تعارف برای مخاطبان شرح می دهد.

وی تاکید کرد: سینما کاری جمعی است و مجموعه ای از تلاش بازیگران و عوامل پشت دوربین در شکل گیری و موفقیت یک اثر تاثیر گذار است. این فیلم نیز با همکاری گروهی از دوستان سینماگر ساخته شد و همگی با علاقه و انرژی بسیار کمک کردند که امیدواریم حاصل کار مورد توجه مخاطبان و سینما دوستان قرار گیرد و تجربه تولید این فیلم ما را برای تولید آثار قابل قبول در آینده یاری دهد.

آتش زمزم در پایان افزود: جشنواره فیلم فجر فرصت مناسبی برای دریافت واکنش ها و بازخورد های منتقدان، اهالی رسانه و مخاطبان نسبت به اثر است. در تلاشیم با صحبت با مسوولان برگزاری جشنواره امکان نمایش این فیلم را در سینمای رسانه و هنرمندان فراهم کنیم تا منتقدان و اهالی رسانه به قضاوت درباره این فیلم بنشینند.