مدیر موسسه سینه وست استرالیا معتقد است برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای توسط حوزه هنری باعث جدی گرفته شدن ژانر فیلم كوتاه توسط فیلمسازان می شود.
وحید واحد مدیر موسسه سینه وست استرالیا با بیان این كه از طرفداران فیلم های كوتاه است، عنوان كرد: زمان فیلم كوتاه هر چه كمتر باشد بهتر است، چرا كه هر چه فیلم كوتاه تر شود مضمونی كه درباره اش صحبت می كند را صریح تر به مخاطبش منتقل می كند.
این هنرمند و فیلمساز گفت: جشنواره فیلم 100 ثانیه ای اتفاقی فوق العاده است و خیلی خوشحالم كه چنین جشنواره ای در ایران وجود دارد چرا كه باعث می شود فیلم كوتاه جدی گرفته شود.
وی با اشاره به اینكه در چند دوره جشنواره فیلم رشد حضور داشته است، عنوان كرد: مدیر چند جشنواره فیلم كوتاه در سیدنی استرالیا هستم و سعی می كنم به فیلم های كوتاه بها بدهم و از فیلمسازان آثار كوتاه حمایت كنم. البته این حمایت برای كمك به فیلمسازانی كه می خواهند وارد عرصه فیلم بلند شوند نیست. بلكه می خواهیم این موضوع را تبیین كنیم كه فیلم كوتاه خود یك ژانر و هنر است و كسانی كه در این ژانر كار می كنند خیلی هنرمندی های خوبی می توانند از خود نشان دهند.
واحد محتوای فیلم كوتاه را از مسائل مهم اجتماعی و سیاسی جدا دانست و اظهار كرد: فیلم كوتاه به دلیل زمان كمی كه دارد پیام مد نظرش را به دور از حاشیه بیان می كند.
وی خاطرنشان كرد: اگر كسی می خواهد در عرصه فیلم كوتاه فعالیت كند ابتدا باید با سرمایه شخصی و با سختی كار كند.
گفتنی است كارگاه آموزشی در ساعت 19 با حضور وحید واحد مدیر موسسه فرهنگی «سینه وست» استرالیا در سالن شهر هنر پردیس آزادی برگزار خواهد شد كه با توجه به مبحث ایجاد بازار برای فیلم های كوتاه می تواند حاوی نكات ارزنده ای برای هنرمندان و فیلمسازان این قالب سینمایی باشد.
یادآور می شود این جشنواره طی امروز و فردا با نمایش آثار راه یافته، اكران منتخبی از ادوار پیشین جشنواره، بخش ویژه سینمای ژاپن، كارگاه های آموزشی و جلسات نقد و بررسی، در پردیس سینما آزادی، مشغول به كار است و برگزیدگان این جشنواره جمعه 9 اسفندماه، در مراسم اختتامیه كه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد، مورد تقدیر قرار می گیرند.