علی غفاری درباره اکران فیلم سینمایی "چراغ قرمز" به خبرنگار سینمایی برنا گفت: در میان فیلم‌هایی که به تازگی به اکران درآمده‌اند، "چراغ قرمز" تنها فیلمی است که در ژانر کمدی ساخته شده است. این اثر کمدی آبرومند و طنزی انتقادی-اجتماعی است و امیدواریم اکرانی موفق را تجربه و در جذب مخاطبان موفق عمل کند.

وی در ادامه درباره همزمانی اکران این اثر با برگزاری بیست‌نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: فکر می‌کنم اگر فیلمی فاکتورهای لازم برای جذب مخاطب را داشته باشد، در هر شرایطی تماشاگر را به سالن‌های سینما می‌کشاند و مسلما آغاز جشنواره و اکران در فصل زمستان تاثیری بر میزان فروش آنها نمی‌گذارد.

کارگردان "چراغ قرمز" افزود: در سال‌های گذشته نیز فیلم‌های بسیاری داشتیم که در فصل زمستان و زمان برگزاری جشنواره فجر به روی پرده رفته‌اند و حتی بسیاری از آنها به فروش قابل توجهی نیز دست یافته‌اند.

غفاری همچنین درباره آثاری که هم اکنون بر پرده سینماهای کشور هستند، گفت: اکران زمستانی امسال تنوع بسیار خوبی دارد و فیلم‌های روی پرده در ژانرهای گوناگونی ساخته شده‌اند و مسلما این امر سبب جلب نظر مخاطبان با سلایق گوناگون می‌شود.

این سینماگر در پایان تنوع در اکران را عاملی تاثیرگذار بر فروش آثار توصیف کرد و گفت: تنوع در اکران باعث می‌شود مخاطبی که برای دیدن اثر مورد علاقه خود به سینما آمده است به دیگر آثار نیز توجه کند و در چنین شرایطی فیلم‌هایی که در یک زمان اکران می‌شوند تاثیر مثبتی بر یکدیگر می‌گذارند.

اکران عمومی فیلم سینمایی "چراغ قرمز" از چهارشنبه اول دی‌ماه در 22 سالن در تهران و به سرگروهی سینما آزادی و  در 10 شهرستان آغاز شده است.

این اثر درباره بهروز جوان ساده‌دلی است که در اثر اتفاقاتی درگیر ماجرای یک قتل می‌شود و این موضوع ماجراهایی را برای او به ‌وجود می‌آورد. پوریا پورسرخ، الناز شاکردوست، مجید یاسر، انوشیروان ارجمند، نعیمه نظام‌دوست و محسن قاضی‌مرادی بازیگران این فیلم هستند.