نشست خبری پروژه سینمایی «یار دوازدهم» صبح امروز با حضور سید جواد هاشمی تهیه کننده، سید محمد حسین لطیفی، کارگردان و محمدرضا گلزار و سردار عزیز محمدی برگزار شد.

سید جواد هاشمی تهیه کننده این پروژه در ابتدای این نشست گفت:«شاید برای اولین بار در تاریخ کشور است که به تیم ملی فوتبال تا این حد اهمیت داده شده است. این فرصت بسیار خوبی است که قشر الگوی جامعه ما مانند هنرمندان و چهره های ورزشی در این باره نقش موثری ایفا کنند.»

وی افزود:«قرار است تا هنرمندان به عنوان یار دوازدهم از تیم ملی فوتبال حمایت کنند. سرمایه گذار این فعالیت فرهنگی، هومن طالبی است.»

هاشمی خاطرنشان کرد:«در کنار این برنامه سفر قرار است تا فیلم مستندی نیز توسط محمد حسین لطیفی ساخته شود. همچنین قرار است تا 50 قسمت مسابقه نیز با حضور هنرمندان تولید و در نمایش خانگی ارائه و توزیع شود. البته در این میان سردار عزیز محمدی نیز قرار است تا حمایت معنوی از گروه هنرمندان داشته باشد.»

وی درباره انتخاب محمدحسین لطیفی به عنوان کارگردان این مجموعه نیز گفت:«لطیفی قرار بود به برزیل سفر کند. وی کسی بود که اطلاعات کافی از شرایط و فضای حاکم در این کشور را داشت.به همین دلیل او بهترین گزینه برای کارگردانی این پروژه بود. وی پس از پیشنهاد با استقبال کار را پذیرفت.»

محمد حسین لطیفی، کارگردان این پروژه گفت:«من سال ها علاقه مند بودم با تیمی با موضوع فوتبال بسازم. پیش از این هم فیلم ورزشی مانند سرعت را ساخته بودم. پیش از این پیشنهاد قصد سفر به برزیل را داشتم. زمانی که یک فیلم مستند به من پیشنهاد شد با استقبال آن را پذیرفتم. البته وقتی که آمدم، متوجه شدم این فیلم مستند چهل بازیگر حرفه ای و مشهور دارد. به هر حال این اتفاق کمتر پیش می آید که جام جهانی در برزیل باشد و تیم ملی ایران هم در آن حضور داشته باشد.»

وی ادامه داد:«البته قرار نیست فیلمی که ما در تلویزیون می سازیم تنها یک سفرنامه باشد. بلکه در پی بروز اتفاق های دیگری در این فیلم هستیم. از این رو فردا یکشنبه ساعت 18 در هتل لاله مراسم ضیافتی خواهیم داشت که با آغاز این مراسم شاهد شروع تولید این پروژه سینمایی خواهیم بود. لازم به ذکر است تمام کسانی که در این مراسم شرکت خواهند کرد، ممکن است در این سفر همراه ما نباشند. اما همه آنها به یاد تیم ملی هستند و برای حمایت معنوی از تیم ملی تمام توان و تلاش خود را خواهند گذاشت.»