به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، ناصر باکیده مدیرعامل سابق انجمن سینمای جوانان ایران با پیشینه برخورداری از سال‌ها تجارب ارزشمند در عرصه مدیریت سینمایی، به عنوان معاون امور اجرایی موسسه امور جشنواره‌های فیلم منصوب شد.

در حکم مهدی مسعودشاهی خطاب به ناصر باکیده آمده است: جناب آقای ناصر باکیده، با عنایت به سوابق و تجارب فرهنگی و اجرایی جنابعالی در عرصه سینما و جایگاه ویژه مؤسسه امور جشنواره‌های فیلم با هدف تجمیع و تمرکز مدیریت در ایجاد وحدت رویه بر جشنواره‌های سینمایی کشور، به‌موجب این حکم، شما را به عنوان معاون امور اجرایی موسسه امور جشنواره‌های فیلم منصوب می‌نمایم. امیدوارم در پرتو عنایات الهی، با تعامل و همراهی مجدانه شما در انجام امور اجرایی موسسه موفق باشید.

براساس این گزارش، ناصر باکیده متولد 1340 در همدان و دارای مدرک کارشناسی مدیریت اداری است. وی دارای بیش از 23 سال سابقه مدیریت در عرصه سینما از جمله مدیر عاملی انجمن سینمای جوانان ایران، دبیری جشنواره فیلم کوتاه تهران، عضو شورای نظارت بر آثار ویدئویی معاونت سینمایی، مدیریت تولید و پشتیبانی و فنی در سینما، مدیر دفاتر استان تهران سینمای جوان، موسس انجمن سینمای جوانان سنندج، فعال در عرصه فیلمسازی آثار مستند و کوتاه، تهیه‌کننده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (كارهایی چون ردپای صهیونیسم در سینمای جهان، استحاله سی سال سینما، در قاب فرشتگان و ...) و همچنین موسس اتحادیه فیلمسازان کوتاه مسلمان است.