به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، فیلم سینمایی "جنوب آسمان" جدیدترین فیلم جمال شورجه که براساس حوادث مستند و واقعی جنگ 33 روزه اسراییل علیه لبنان ساخته می‌شود، فرم شرکت در این دوره از جشنواره را به دبیرخانه ارسال کرده است و در صورت انتخاب با زیرنویس فارسی اکران خواهد شد.

براساس این گزارش، این فیلم که نام آن تغییر خواهد کرد،هم اکنون در مرحله صداگذاری قرار دارد و حسین مهدوی این کار را برعهده گرفته است. همچنین موسیقی فیلم نیز در سوریه و توسط طاهر ماملی (آهنگساز سوری) ساخته می‌شود.

جلوه‌های ویژه رایانه‌ای "جنوب آسمان" که به صحنه‌های پرواز هواپیماهای اسراییل، تانک  و... مربوط می‌شود توسط محسن روزبهانی در حال انجام است و این مرحله اواخر دی به پایان می‌رسد. این فیلم با پایان مراحل فنی اوایل بهمن ماه آماده نمایش می‌شود.

پی‌یر داغر، نسرین طافش (سوری)، كیندا غلوش (سوری)، كارمن لوبوس، باسم موقنیه، یوسف الخال و تعدادی بازیگران لبنانی و سوریه‌ای در "جنوب آسمان" ایفای نقش پرداخته‌اند.

عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده فیلمنامه: علی دادرس، كارگردان: جمال شورجه، تهیه‌كننده: مهدی همایونفر، مدیرفیلمبرداری: تورج منصوری، دستیار اول كارگردان و مدیربرنامه ریز: امیرشهاب اسماعیلی، صدابردار: عباس رستگارپور، جلوه‌های ویژه: محسن روزبهانی، طراح صحنه و لباس: بابك پناهی، طراح گریم: كامران خلج، مدیرتولید: وحید معدنی، جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: سید امیررضا معتمدی، تدوین: حسن ایوبی، صداگذاری و میكس: حسین مهدوی، منشی صحنه: ندا قائدی، عكاس: محمدحسن ناحی.

"جنوب آسمان" با همكاری مشترك بنیاد سینمایی فارابی، حزب‌الله و دولت لبنان تهیه می‌شود.