به گزارش خبرگزاری برنا،میلاد بهار کارگردان فیلم مستند «چادر مشکلی»گفت: این مستند به کوشش انجمن تهیه‌کنندگان خانه سینما به مناسبت هفته حجاب و عفاف، سه شنبه 17 تیر ساعت 18 در تالار ناصری خانه هنرمندان اکران می‌شود.

قصه این فیلم مستند درباره چهار خانم چادری است و به زندگی روزمره آنها می‌پردازد. مژده لواسانی مجری صدا و سیما، یک راننده تاکسی، خبرنگار حوزه موسیقی و زنی که کارش طراحی چادر است، زنان حاضر در این مستند هستند.

در این فیلم با تأکید بر پوششی به نام چادر مشکی، به فعالیت‌ها و زندگی روزمره این چند نفر که با همین حجاب در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کنند، پرداخته شده است. تصویربرداری مستند از اسفند 90 آغاز شده و کار تا پایان فروردین 91 در 6 جلسه انجام شده است.

به گزارش مهر، پیش از این در تاریخ سه‌شنبه هشتم اسفند 91 قرار بود این مستند در تالار شهناز خانه هنرمندان در جشن تصویر سال نمایش داده شود اما صدا و سیما از نمایش این فیلم جلوگیری کرد. آن زمان اعلام شد شبکه دو و تهیه‌کننده مستند مانع از نمایش آن شدند.

این موضوع دلخوری سیف الله صمدیان به عنوان مسئول برگزاری جشن تصویر سال را به دنبال داشت. بعدها پخش تلویزیونی این اثر نیز با سانسور همراه بود و کارگردان اعلام کرده بود فقط به خاطر احترام به مدیر شبکه دو اسم خود را از این فیلم حذف نمی‌کند.