به گزارش خبرگزاری برنا،عبدالرضا کاهانی بعد از ساخت فیلم سینمایی «وقت داریم حالا» در فرانسه به ایران بازگشت و اواخر اردیبهشت سال جاری «استراحت مطلق» را مقابل دوربین برد.

در این فیلم سینمایی علاوه بر رضا عطاران و بابک حمیدیان که پیش از این سابقه همکاری با کاهانی را داشت، برخی بازیگران برای نخستین بار با این فیلمساز همکار شدند، از جمله ترانه علیدوستی، امیرشهاب رضویان، مجید صالحی و فریده فرامرزی.

فیلمبرداری «استراحت مطلق» اواخر فصل بهار به پایان رسید و کارهای ساخت فیلم در مراحل فنی پیش می‌رود. علیرضا علویان صداگذاری آن را انجام می‌دهد و شیما منفرد سرگرم تدوین است. کارن همایونفر هم موسیقی فیلم را می‌سازد.


عطاران که این روزها فیلم سینمایی «رد کارپت» را روی پرده سینماها دارد، پیش از این در فیلم‌های سینمایی «اسب حیوان نجیبی است» و «بی‌خود و بی‌جهت» با کاهانی همکاری کرده بود. سابقه همکاری حمیدیان هم با کاهانی به فیلم «اسب...» بازمی‌گردد.

این فیلم کاهانی یک فیلم پرلوکیشن است که تمامی بخش‌های آن در تهران فیلمبرداری شده است. کاهانی در مورد این فیلم هم مانند دیگر کارهایش خلاصه داستانی بسیار کوتاه منتشر کرده است: «تهران مگه مال توئه؟»

آخرین فیلمی که از کاهانی در سینماهای ایران اکران شده، «بی‌خود و بی‌جهت» است.