به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، معاون اجتماعی وزارت كشور در دیدار دبیران كمیته‌ها و اعضای شورای راهبردی جشنواره فلیم 100گفت: فیلمسازان به عنوان یك رسانه اثرگذار باید جایگاه ویژه‌ای را در عرصه فرهنگ داشته باشند و با رویكرد اخلاق محوری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این عرصه تلاش مضاعف کنند.

افشار در ادامه تصریح كرد: بین مولفه‌های اقتدار ملی مثل سیاست، فرهنگ، اقتصاد و حوزه‌های دیگر، بخش فرهنگ مهم‌ترین مولفه تاثیر گذار بر روی بخش‌های دیگر در كشور است.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در جامعه، خاطرنشان کرد:  اقتصاد شكوفا و سالم، بدون فرهنگ میسر نخواهد شد، فرهنگ در اقتصاد نقش تعیین كننده‌ای دارد و حتی در حوزه سیاست موثرترین عنصر است، تا زمانی كه سیاستمداران اخلاق سیاسی اسلامی نداشته باشند چه بسا تلاششان به لطمه‌ای در این حوزه تبدیل شود، رویكرد حل آسیب‌های اجتماعی باید مقدم بر تقویت فرهنگی باشد و فیلمسازان نقش به سزایی برای رسیدن به این اهداف خواهند داشت.

حسین ربانی غریبی دبیر جشنواره فیلم 100 نیز با بیان اینكه اعتلای فرهنگ اخلاق از محورهای این دوره از جشنواره به شمار می‌رود، گفت: اعتلای فرهنگ اخلاق و شناسایی جوانان مستعد در عرصه فیلمسازی و حمایت از نیروهای خلاق از اهداف این جشنواره است.

وی افزود: می‌خواهیم سازمان مردم نهادی با عنوان فیلم 100را به ثبت برسانیم و از این پس باشگاه فیلم 100با برگزاری جشنواره،كارگاه های آموزشی و... به حمایت فیلمسازان جوان در عرصه فرهنگ و اخلاق بپردازد.

چمیگو، مشاور معاون اجتماعی وزارت كشور با حضور در این نشست گفت: فیلم كوتاه ظرفیتی است كه فیلمسازان ما كمتر به سراغ آن می‌روند و لازمه پر کردن این خلاء با توجه به تاثیر گذاری فیلم كوتاه برای مخاطب، ایجاد فضایی برای هنرمندان است كه خود به این دغدغه برسند كه فیلم كوتاه در حوزه‌های اجتماعی بسازند.

محمد خزایی مشاور رسانه‌ای معاون اجتماعی وزارت كشور، تهیه‌كننده و كارگردان سینمای ایران در این نشست تصریح کرد: حركت فیلمسازان جوان در شناسایی و ساخت فیلم‌هایی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، نیازمند بسترسازی و حمایت متولیان فرهنگی است.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 ثانیه‌ای با شعار سینمای اخلاق به همت حوزه هنری استان تهران و با مشاركت سازمان هلال احمر، معاونت اجتماعی وزارت كشور، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،شبكه سوم سیما و سازمان ملی جوانان در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.