رهبرقنبری در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی برنا ضمن تقدیر از حرکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مبنی بر اکران فیلم‌های مستند در سینما سپیده به خبرنگار سینمایی برنا گفت: مستند "آینه‌های غبار گرفته" جزو اولین فیلم‌هایی بود که در سینما سپیده به نمایش در آمد و به نظر من برای شروع کارخوب بود، اما طبعا این کار به یک بسترسازی احتیاج دارد تا به موفقیت برسد.

وی در ادامه افزود:برای بسترسازی فرهنگی ملزوماتی به عنوان پایه و زمینه وجود دارد که عبارتند از امنیت اجتماعی وشغلی، تبلیغات وسیع و انتخاب آثاری با کیفیت عالی.

کارگردان فیلم "پرنده باز کوچک" با اشاره به اینکه مستندساز در ساخت مستند قصد تجارت ندارد،ادامه داد:برای موفقیت در هر کار فرهنگی زمان اهمیت زیادی دارد و نمی‌توان از همان اول روی فیلم حساب تجاری باز کنیم، باید در کارهای فرهنگی هزینه کنیم و برداشت در درازمدت امکان‌پذیر است.

این فیلمساز در پایان درباره مستند "آینه‌های غبار گرفته" گفت: در این مستند سختی‌هایی كه در طی سال‌ها بر بدنه روزنامه‌نگاری كشور وارد شده است را به تصویر كشیده‌ام.

قنبری در این فیلم 85 دقیقه‌ای به پیدایش روزنامه در ایران و سیر تحولات و حوادث حاكم بر این حرفه پرداخته است.

عوامل اصلی تولید فیلم مستند "آینه‌های غبارگرفته" عبارتند از پژوهشگر و كارگردان: رهبر قنبری، تصویربرداران: فریدون شیردل، بابك نبی‌زاده، صدابردار: پیمان مرادی، صداگذار و تدوینگر: مهران كرمی، آهنگساز: مهران پورمندان، تهیه‌كننده: مركز گسترش سینمای مستند و تجربی - رهبر قنبری.

مستند"آینه‌های غبارگرفته" در جشنواره سینما حقیقت به نمایش در آمد و با استقبال مخاطبان مواجه شد.