به گزارش خبرگزاری برنا،"محمد احسانی" با حضور در پشت صحنه این اثر سینمایی یادآور شد: ازاینكه پس از چند سال آقای لطیفی مجددا به سینما برگشته اند خوشحالم.

وی توضیح داد: وجود كارگردانانی مانند ایشان كه در سابقه خود فیلم ها و سریال های پرمخاطبی داشته اند مغتنم است . جذب مخاطب در عین داشتن دغدغه های اجتماعی و اخلاقی كار پیچیده و سخت و البته اندیشمندی است.

معاون ارزشیابی سازمان سینمایی تاکید کرد: تنها در صورتی سینما به حیات طبیعی خود بر می گردد كه بخش مهمی از فیلم ها بتوانند هزینه تولید و سود منصفانه خود را از گیشه تامین كنند البته روشن است كه جذب مخاطب به هرقیمت هم مطلوب نیست بلكه هر اثر هنری باید با استفاده از مضمون صحیح و ساختار و فرم مناسب ضمن احترام به شعور مخاطب در یك روند تدریجی سطح سلیقه او را هم ارتقاء دهد.

احسانی ادامه داد: در كنار سینمایی كه با مخاطب عام مواجه است بخش دیگری نیز كه از آن به سینمای هنری و فرهنگی تعبیر می شود ضروری است.

به گفته وی، این سینما كه معمولا توسط مخاطبین و علاقمندان حرفه ای تر سینما دنبال می شود فرصتی است كه تولیدكنندگان آثار سینمایی و مخاطبین آنها عرصه ها و فضاهای جدیدی را تجربه كنند و از ایستایی و كلیشه شدن مضامین و ساختارها جلوگیری شود.

"محمد حسین لطیفی" گفت: فیلم "پاریس تا پاریس" کار بخش برون مرزی سیما و تله فیلم بود و بعدها نسخه سینمایی از این اثر تهیه شد.

وی درباه فیلم "اسب سفید پادشاه" اظهار کرد: امروز پس از ۸ سال که از فیلم "روز سوم" می گذرد دوباره به سینما برگشتم و امیدوارم کمرم را محکم ببندم که جدی به سینما برگردم.

این کارگردان سینما توضیح داد: سعی کردم با این کار دست گرمی کنم و کار سنگین من در سینما اثری دفاع مقدسی با عنوان "مادر مادر مادر" خواهد بود که امیدوارم سال آینده به جشنواره برسانم.

لطیفی تاکید کرد: ژانر فیلم "اسب سفید پادشاه" را تجربه نکردم و بیشتر همکاران من در این زمینه تجربه داشتند. امیدوارم تجربه موفقی در حضور دوباره ام در سینما داشته باشم.
وی گفت: فیلمبرداری این اثر سینمایی را ۱۷ آبان آغاز کردیم و پایان فیلمبرداری ما ۲۴ تا ۲۶ آذرماه خواهد بود و امیدوارم تا اول دی ماه این اثر سینمایی را به جشنواره برسانم.

فیلمبرداری فیلم اسب سفید پادشاه در منزلی در حوالی منطقه شاپور تهران ادامه دارد.
"فرهاد قائمیان"، "الناز شاکردوست"، "مجید یاسر"، "لیدا عباسی"، "علی کاظمی" و "علی طباطبایی" از بازیگران این اثر سینمایی هستند.