به گزارش خبرگزاری برنا، سیاوش حقیقی با اعلام این خبر افزود: پیرو مصوبه شورای سیاست گذاری جشنواره ،بخش محله این رویداد سینمایی با گستردگی و فراگیری در مناطق و نقاط مختلف شهر تهران با هدف مشارکت مردمی و بالابردن سطح علمی مردم نسبت به سینما در فرهنگسراهای 22منطقه شهر برگزار می شود.

وی ادامه داد: در راستای برگزاری این بخش جشنواره فیلم شهردر قالب طرحی گسترده کلاس‌های آموزش فیلمسازی و فیلمنامه نویسی در فرهنگسراهای 22 منطقه شهر تهران برپا می‌شود و 110 فیلم کوتاه توسط هنرجویان تعلیم دیده در محلات تولید می شود که در بخش جداگانه ای از پنجمین جشنواره شهر به نمایش در می آیند.

دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با اشاره به تجربه موفق این بخش در دوره های گذشته افزود: تقویت هویت محله ای از طریق پرداختن به تعلقات و موضوعات محله ای- اصلاح، تغییر نگرش و بهتر شدن نگاه و رفتار شهروندان برای اصلاح امور از طریق توجه به زیرساخت های اجتماعی نظیر خانواده در محلات- تقویت حس مشارکت عمومی از طریق حساس سازی و برانگیختن حس مسئولیت شهروندان نسبت به هویت محله- جریان سازی مثبت فرهنگی در موضوعات مدیریت شهری با توسعه محله- خلاقیت، ابتکار عمل و توجه به ذائقه و سلایق مختلف،ایجاد تنوع در تکنیک و اجرا و نوآوری در بروز ویژگی ها ظرفیت ها و داشته های محلات می‌تواند از جمله اثرات و کارکردهای این بخش قلمداد شود ضمن اینکه این‌گونه حرکت‌های هنری و سینِمایی می‌تواند به نشاط و شادی پایدار و تقویت و باروری فرهنگ عمومی شهری تاثیرگذار باشد.

حقیقی با اشاره به برگزاری این رویداد سینمایی طی روزهای سوم خرداد، روز حماسه فتح خرمشهر تا دوازده خرداد ماه همزمان با میلاد امام عصر(عج) خاطرنشان ساخت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، متولی برگزاری این رویداد مهم فرهنگی اجتماعی و سینمایی است و این دوره جشنواره با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و توجه به هویت دینی در قالب بخش های مسابقه سینمای ایران و سینمای بین‌الملل طراحی و برنامه ریزی شده است که بخش محله هم به این جشنواره اضافه شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون استقبال گسترده ای از سوی هنرمندان، فیلمسازان، تهیه کنندگان و مراکز و موسسات فرهنگی و سینمایی در بخش‌های مختلف جشنواره صورت گرفت وآثار قابل توجهی برای حضور در جشنواره با موضوعات مطرح شده در فراخوان در این دوره شرکت کرده اند.

دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با بیان اینکه بخش محله این جشنواره بخش مهم و جریان ثمربخش بخصوص در حوزه شهر تهران و مناطق مختلف است خبر داد: بزودی مدیر این بخش معرفی خواهد شد.

پنجمین جشنواره بین المللی شهر تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ازسوم تا دوازدهم خردادماه سال1394در تهران برگزار می شود.