به گزارش خبرگزاری برنا، حامد نصرآبادیان دبیر نخستین جشنواره زمستانه کانون ناشنوایان ایران درباره این جشنواره گفت: نخستین جشن هنر زمستانی کانون ناشنوایان ایران به منظور بهتر دیده شدن فعالیت هنرمندان ناشنوای تهران 6 تا 9 اسفند ماه سال جاری با عنوان «جشنواره زمستانی» در 5 بخش نمایش، عکاسی، نقاشی، گرافیک و سرود برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: در این جشنواره 41 اثر در بخش گرافیک، 21 اثر در بخش نقاشی، 20 اثر در بخش عکاسی ارائه می شود و 6 گروه نمایشی و 5 گروه سرود حضور خواهند داشت و 12 اثر در بخش جنبی هنرهای کاربردی و دستی به نمایش در می‌آید.

وی بیان کرد: به دلایل نداشتن حمایت مالی مطلوب از سوی برخی از سازمان ها برخلاف وعده ای که داده بودند، تمامی داوران بخش‌های این جشنواره به شکل افتخاری همکاری خواهند داشت و در این میان ما از مدیریت فرهنگسرای ابن‌سینا که سالن آمفی تئاتر را برای برگزاری مراسم اختتامیه در اختیار ما گذاشته است تشکر می‌کنیم.

دبیر نخستین جشنواره زمستانه کانون ناشنوایان ایران همچنین عنوان کرد: در روز نخست این جشنواره کارگاه آموزشی پنج گانه در سالن اجتماعات کانون ناشنوایان ایران برگزار می‌شود و همزمان با آن نمایشگاه عکس، نقاشی، گرافیک نیز افتتاح خواهد شد و روز پنجشنبه 7 اسفند ماه نیز کارها به صورت رقابتی داوری می شوند. در روز جمعه 8 اسفند ماه بخش نمایش و سرود در ساعات 15 تا 20 برگزار می‌شود.

نصرآبادیان اضافه کرد: همچنین روز شنبه 9 اسفند ماه مراسم اختتامیه در سالن آمفی‌تئاتر فرهنگسرای ابن‌سینا برپا می‌شود. آثار هنرمندان در بخش آثار هنری کاربردی و دستی مثل معرق کاری به صورت نمایشگاهی برای بازدید عموم در سالن کانون ناشنوایان به نمایش در می‌آید.

وی در معرفی داوران جشنواره نیز اعلام کرد: قضاوت هر بخش را 3 داور برعهده خواهد داشت که در این میان یک نفر از هنرمندان ناشنوا خواهد بود. در بخش نمایش محمد عظیمی هنرمند ناشنوا، مسعود موسوی و حامد نصرآبادیان، در بخش گرافیک مونا فروتن هنرمند ناشنوا، مسعود مجاوری آگاه و ماکتا قاسم‌لو، در بخش نقاشی مهسا خان احمدی هنرمند ناشنوا، سهیلا حقیقت و مریم سیف‌اللهی، در بخش عکاسی مهسا باقی هنرمند ناشنوا، فهیمه حسینی و فرزانه صالح‌پور ارزیابی آثار را برعهده خواهند داشت.

وی تاکید کرد: تنها بخشی که 3 داور ناشنوا خواهد داشت بخش سرود جشنواره است که به زبان اشاره اجرا می‌شود. داوری این بخش با مرضیه آقاخانی، محسن موسوی و زهرا غلامی خواهد بود.

دبیر نخستین «جشنواره زمستانه کانون ناشنوایان ایران» در پایان بیان کرد: در هر بخش 3 جایزه اول تا سوم به هنرمندان اعطا می‌شود و تنها در بخش سرود یک گروه به عنوان گروه منتخب معرفی می‌شود و اردلان شجاع کاوه، فرهاد قائمیان، شیوا خسرومهر، ناصر آقایی، آرزو افشار، محمد عارف، سیامک انصاری، جواد انصافی و رضا بنفشه‌خواه از مدعوین و میهمانان این مراسم خواهند بود.