به گزارش خبرگزاری برنا، جوایز این بخش در آیین پایانی جشنواره شامگاه روز 21 اسفند 1393 به برگزیدگان اهدا شد.

بر این اساس فیلم پویانمایی «عباس» به کارگردانی سید‌رضا میرکریمی به عنوان بهترین فیلم در بخش ارزش‌های انقلاب اسلامی معرفی شد و تندیس طلایی همراه با جایزه نقدی، به دلیل روایت صحیح و شخصیت‌پردازی تأثیر‌گذار و قابل باور از زندگی شهید عباس دوران و جذابیت‌های بصری و برخورداری از مولفه‌های قابل تأمل آهنگ‌سازی و استفاده به‌جا و مناسب از تکنیک کامیک موشن، به کارگردان اثر اهدا شد.

فیلم «بابا» نیز موفق شد عنوان بهترین کارگردانی این بخش از جشنواره با دریافت تندیس طلایی همراه با جایزه نقدی، به خاطر کارآیی در تعیین جایگاه آمال الهی انسانی در برخورداری از حرکات و حالات پرسوناژها به خود اختصاص دهد.

گروه داوری بخش دینی و ارزش های انقلاب اسلامی جشنواره متشکل از حمید گروگان، علیرضا گلپایگانی و مهدی امین‌فروغی همچنین یک دیپلم افتخار همراه با جایزه نقدی را به خاطر تثبیت نقش و جایگاه والای پدر به عنوان پشتوانه الهی در مقابله با پیش‌آمدهای سخت زندگی و بهره‌گیری هنرمندانه از عنصر ایجاز در جهت القای مفهوم، به سیدمحمدرضا خردمندان و محمد لطفعلی کارگردانان فیلم «پدر» اهدا کردند.

فیلم دیگر میرکریمی با عنوان «مصطفی» نیز در این جشنواره به نمایش گذاشته شد.
وجود چهره‌های جدید و توجه به کیفیت و ریشه‌ها ویژگی اصلی بخش دینی
هیأت داوران بخش دینی و ارزش‌های انقلاب، در نهمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران نیز، ضمن قدردانی از کسانی که امکان بروز این هنرنمایی‌ها را فراهم کردند، ابتدا وجود چهره‌های جدید در کنار شرکت‌کنندگان با سابقه، را نویدبخش گسترش و بالندگی این هنر سازنده و تأثیرگذار عنوان کردند.

توجه به کیفیت ساخت و زوایای نگاه - علی‌رغم این که موضوع آثار چندان تفاوتی با آثار جشنواره‌های گذشته نداشته است - ویژگی دیگری بود که از دید گروه داوری دور نماند.
این گروه همچنین توجه به ریشه‌های اصولی و ماندگار و توجه به کاربردی بودن محتوا (به ویژه در بخش ارزش‌های انقلاب) را از جمله موارد قابل تحسین آثار این دوره از جشنواره عنوان کرده‌اند.

نهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران طی روزهای 17 تا 21 اسفند در دو سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون و پنج سالن دیگر شهر برگزار شد.