به گزارش خبرگزاری برنا، شامگاه ۲۱ اسفند ماه پردیس سینمایی ملت میزبان نمایش این فیلم با حضور کارگردان، تهیه کننده و بازیگر آن بود. حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نشان از توجه و اهمیت دولت به این مقوله دارد.

معصومه ابتکار با بیان این که بخش مهمی از موضوع محیط زیست به عمل و رفتار مردم ارتباط تنگاتنگی دارد، گفت: انسان ها مهمترین عامل تخریب طبیعت هستند.

وی با تاکید بر این که اگاهی مردم نسبت به این مقوله می تواند سبب بهبود شرایط محیط زیست شود، افزود: اگر افراد جامعه شناخت کافی نسبت به محیط زیست داشته باشند نگرش و رفتارشان به طبیعت تغییر می کنند.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اینکه فیلم از تاثیر گذارترین جلوه های هنر برای بهبود و تغییر نگرش مردم نسبت به طبیعت بهره برده است، گفت: سازمان حفاظت از محیط زیست از فیلم هایی با رویکرد محیط زیست حمایت می کند.
ابتکار فیلم طعم خوش خیال را فیلمی حاوی پیام های رفتاری و اخلاقی مناسب در مورد مسائل محیط زیستی توصیف کرد.

وی با تاکید بر اینکه این فیلم توانسته معرفت ویژه ای از نحوه زندگی با طبیعت را بیان کند، گفت: طعم شیرین خیال قصه رمانتیکی در فضای دلنشین شهر کرمان با لهجه شیرین مردم این دیار است که به خوبی با موضوع محیط زیست درآمیخته است.
اهداء گل لاله سرخ در گلدان های سوفالی سفید به عوامل فیلم و رئیس حفاظت از محیط زیست نشان دیگر از رویکرد مثبت برگزارکنندگان مراسم نسبت به محیط زیست دارد.

کمال تبریزی: امیدوارم طعم خوش خیال اولین و آخرین فیلم ساخته شده در حوزه محیط زیست نباشد.

کمال تبریزی کارگردان فیلم طعم خوش خیال با اظهار تاسف از شیوه نگرش برخی از مردم و حتی روشنفکران که محیط زیست را موضوعی لوکس تلقی می کنند، گفت: این تصور اشتباه دلیل بروز بسیاری از مشکلات این روزهای محیط زیستی کشور است.
تبریزی با اشاره به این که هنرمندان می توانند توجه عموم را به محیط زیست جلب کنند، افزود: سینما محمل مناسبی برای تغییر نگرش مردم است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد، که طعم خوش خیال اولین و اخرین فیلم ساخته شده در حوزه محیط زیست نباشد.

ابتکار در زمان خروج از سالن نمایش فیلم هم ازعلاقه اش به فیلم گفت و افزود، که علاقه مند است که دانش آموزان فیلم را تماشا کنند و می خواهد با مسوولان وزارت آموزش پرورش در این باره رایزنی کند.