امیرحسین علم الهدی کارشناس اقتصادی مسایل سینما درباره روش‌های کاهش هزینه سینما رفتن به خبرنگار سینمایی برنا گفت: دولت باید با ارایه بسته‌های حمایتی هزینه سینما رفتن مردم را کاهش دهد، رفتن به سینما در شرایط فعلی اولویت مردم محسوب نمی‌شود، این بسته‌ها با ارایه کارت خانواده و خرید بخشی از بلیت‌های سینما می‌تواند در جهت تشویق مردم به سینما کمک کند.

وی ادامه داد: افزایش هزینه سینماداری رشد چند برابری داشته است و اگر این روند ادامه پیدا کند سینمای ایران دچار مشکل جدی خواهد شد به همین دلیل باید بحث هدفمندی یارانه‌ها به صورت یک استراتژیک مشخص و واضح در حوزه سینما مطرح شود.

این کارشناس مسایل اقتصادی سینما با بیان اینکه دولت باید در اکران به یاری سینما بیاید، عنوان کرد: دولت باید بخشی از یارانه‌ سینما را در حوزه اکران هزینه کند همچنین در زمینه تبلیغات و اطلاع رسانی به یاری سینما بیاید از طرفی صنوف نیز باید به سمت شناور شدن قیمت بلیت سینما حرکت کنند و قیمت بلیت‌ها در ایام هفته و حتی در یک سانس به صورت شناور ارایه شود تا بتوان ضریب بهره وری سینماها را افزایش داد.

علم الهدی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد سال 90 نسبت به سال قبل، سال پربارتری خواهد بود، اما دولت باید نگرانی های موجود در این حوزه را برطرف کند.