به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، مسعود رایگان درباره برگزاری جشنواره فیلم شهر گفت: اهداف و معیارهایی مانند "شهری انسانی برای انسانی شهری" و مباحث مربوط به آن باید نسبت روابط میان شهروندان تاکید داشته باشد.

بازیگر فیلم "خیلی دور خیلی نزدیک" با یادآوری اینکه در دوره قبل جشنواره یکی از داوران بخش کوتاه جشنواره بوده ام، توضیح داد: در دوره قبل جشنواره فیلم شهر، آثاری را مشاهده کردم که به شهر و مسایل مربوط به آن بسیار متفاوت پرداخته بودند، معتقدم پرداختن به موضوع "شهری انسانی برای انسانی شهری" حق شهروندان است.

رایگان با بیان اینکه تیزرهای انیمیشنی که با هدف آموزش مباحث مختلفی چون استفاده درست از انرژی و.. از تلویزیون نمایش داده می شوند بسیار جالب و تاثیرگذار هستند، گفت: تعامل صدا و سیما با ارگان های مختلف مانند گاز، نفت، راهنمایی و رانندگی و... قابل توجه است اما تصمیم گیری های کلان مدیران باید به وسیله برنامه ریزی های درست در جامعه جاری و ساری شوند.

رایگان به چگونگی نگاه فیلم سازان در پردازش اهداف جشنواره فیلم شهر اشاره کرد و افزود: بهتر است فیلم سازان در آثارشان دغدغه ها، مشکلات و تنهایی انسان شهری را نیز مورد توجه قرار دهند.

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با رویکرد "شهری انسانی برای انسان شهری" از 24 تا 29 اردیبهشت ماه سال جاری در تهران و گیلان برگزار می شود.