به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، در این فراخوان اهداف و ساختار جشنواره، جوایز دو بخش فیلم و عكس و گاه‌شمار جشنواره و همچنین شرایط شركت در این جشنواره آمده است.

در بخش فیلم، فیلمسازان می‌توانند فیلم‌های مستند كوتاه و نیمه بلند، داستانی كوتاه و نیمه‌بلند و فیلم‌های انیمیشن كوتاه خود را به دفتر این جشنواره ارسال کنند.

از شرایط این بخش می‌توان به این موارد اشاره كرد: مدت زمان فیلم‌ها حداكثر 30 دقیقه باشد، آثار 35 و 16 میلی‌متری باید بر روی DVD كپی و ارسال شوند در صورت پذیرش اثر، می‌بایست نسخه‌ی DVcam اثر به دبیرخانه ارسال شود.

هر فیلم‌ساز یك قطعه عكس پرسنلی 3در 4 به همراه دو قطعه عكس از پشت صحنه فیلم باید ارسال كند، دبیرخانه این جشنواره مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب آثار ندارد، به فرم‌هایی كه دارای مدارك ناقص باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در بخش عكس، هر هنرمند می‌تواند 5 قطعه عكس سیاه و سفید یا رنگی را كه به دو صورت آنالوگ یا دیجیتال گرفته شده است ارسال کند و عكس‌های دست كاری شده پذیرفته نخواهد شد.

هر عكس باید با وضوح dpi 300 بر روی یك CD به دفتر جشنواره ارسال شود، پذیرش مالكیت و صحت ارسال عكس برعهده هنرمند است و برگزار كننده جشنواره حق استفاده از عكس‌های پذیرفته شده را برای چاپ در كتاب، بروشور، انتشارات جشنواره و مجامع فرهنگی با ذكر نام عكاس دارد.

آثار ارسالی باید به آدرس دبیرخانه‌ی این جشنواره واقع در اصفهان، خیابان آبشار، پارك ایثارگران، خانه‌ هنرمندان، دبیرخانه‌ نخستین جشنواره‌ ملی فیلم و عكس جلوه‌های آب ارسال شود.

علاقه‌مندان به شركت در این جشنواره می‌توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 6636399 و6624300 -0311 تماس حاصل و یا به سایت www.jelvehayeab-festival.ir مراجعه کنند.

آخرین فرصت ارسال آثار پانزدهم اردیبهشت سال 1390، بازبینی و اطلاع رسانی 10 خردادماه 1390 و برگزاری جشنواره نیز نیمه نخست تیرماه 1390 خواهد بود.