به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، پیش فروش بلیط های جشنواره بین المللی فیلم کیش که از 4 تا 8 اردیبهشت با حضور صدها فیلمساز از ایران و کشورهای منطقه و با نمایش بیش از 310 عنوان فیلم درجزیره زیبای کیش برگزار می شود، از این هفته آغاز خواهد شد و علاقه مندان سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی فروش بلیط های جشنواره به نشانی ticket.kishfilmfest.com از این امکان بهره مند شوند.

بنا به این گزارش، مسوولان برگزاری جشنواره شرایط ویژه ای را برای دانشجویان سراسر کشور در نظر گرفتند که براین اساس 30 درصد تخفیف برای دانشجویان درنظر گرفته شده است که می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی پیش فروش بلیط جشنواره از این مهم بهره مند شوند.

بیش از 2746 اثربه دبیرخانه جشنواره دربخش های مختلف مسابقه سینمای ایران، بین الملل، نوعی نگاه و کلک فیروزه ای رسیده است که بیش از 2000 اثر از داخل و بیش از 700 فیلم از کشورهای مختلف منطقه بوده است.

بر پایه این خبرآمارآثار راه یافته در بخش‌های مختلف را به این ترتیب معرفی شد: 41 عنوان فیلم سینمایی، 28 عنوان فیلم سینمایی ویدیویی، 35 عنوان فیلم کوتاه برای بخش اصلی و مناطق ازاد، 33 عنوان مستند کوتاه و بلند، 62 عنوان فیلمنامه در بخش کلک فیروزه ای، 13 عنوان اثر پویانمایی، 76 عنوان فیلم در بخش‌های اصلی، بین‌الملل و ویژه نوعی نگاه، 26 عنوان فیلم کوتاه و مستند در بخش رقابت فیلم‌های کوتاه و مستند بین‌الملل با یکدیگر رقابت می کنند.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم کیش از 4 تا 8 اردیبهشت به همت مرکز مناطق آزاد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جزیره کیش برگزار می شود.