به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، "جبرائیل، توسعه پخش و گسترش سینمای ملی" به مدیریت محسن صادقی موسسه‌ای تازه تاسیس است که در آغاز فعالیت سینمایی خود پخش فیلم سینمایی "پایان‌نامه" را برای اکران عمومی بر عهده گرفته است.

این اثر پس از "شکلات داغ" به عنوان دومین فیلم بلند حامد کلاهداری کارگردان جوان سینمای ایران، قرار است، در اکران دوم نوروز در گروه سینمایی استقلال و پس از فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" ساخته اصغر فرهادی به روی پرده رود. 

"پایان‌نامه" از ابتدای آغاز تولید با حواشی فراوانی همراه بود.این فیلم در بخش مسابقه بیست و‌نهمین جشنواره بین‌ا‌لمللی فیلم فجر به نمایش در آمد و عنوان جنجالی‌ترین اثر جشنواره را از آن خود کرد.

در این فیلم داریوش ارجمند، کامران تفتی، امیر آقایی،‌محمدرضا شریفی‌نیا، حامد کمیلی، بهاره افشاری، جمشید هاشم‌پور و میلاد کیمرام ‌ایفای نقش می‎کنند.

موضوع این اثر درباره استاد دانشگاهی است که دارای فعالیت‌های جاسوسی و ارتباط با بیگانه است. ارتباط او با چهار دانشجویی که با این استاد پایان‌نامه دارند بخشی از اتفاقات فیلم را رقم می‌زند. این پایان‌نامه بهانه‌ای می‌شود برای ورود این دانشجویان به دنیای پر خطر سیاست.


سایر عوامل:مدیر فیلمبرداری: محمود کلاری، دستیار کارگردان: سیاوش کلاهداری و مدیر تولید: رحمت عبدالله‌زاده.