محمدهادی كریمی نویسنده و كارگردان فیلم سینمایی "برف روی شیروانی داغ" درباره حضور برندگان سیمرغ بلورین سال گذشته فجر در جدیدترین فیلم خود گفت: در ساخت این فیلم حسن کریمی (فیلمبردار)، حسین غضنفری (تدوین)، علیرضا علویان (صداگذار) و بهزاد عبدی (آهنگساز) که در دوره پیشین جشنواره فیلم فجر سیمرغ‌های بلورین را در رشته‌های مختلف از آن خود کردند، همکاری داشته‌اند.

وی تصریح کرد: به هر ترتیب منتظر بازتاب اظهارنظرها درباره فیلم در جشنواره هستم، اما همه عوامل در این پروژه زحمت کشیدند و به اعتقاد من کار آنان و حتی بازیگران به حدی است که حداقل می‌توانند کاندیدای سیمرغ‌بلورین شوند و برخی از آنان جایزه نیز دریافت کنند.

کریمی در پایان درباره روند مراحل فنی "برف روی شیروانی داغ" گفت: موسیقی فیلم در اوکراین ساخته شد و صداگذاری و میکس نهایی نیز به پایان رسیده است. همچنین در حال حاضر مراحل چاپ و کپی فیلم در استودیو فیلمساز آغاز شده و پیش بینی ما این است که این فیلم اواخر دی ماه آماده نمایش شود.

بنابر این گزارش، فیلمبرداری سومین اثر بلند سینمایی محمدهادی كریمی اواخر بهمن‌ماه ۸۸ آغاز شد و حسن كریمی كه سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را برای فیلم "به رنگ ارغوان" از آن خود كرد، پشت دوربین این فیلم قرار گرفت.

در فیلم "برف روی شیروانی داغ" كه علی لدنی آن را تهیه ‌می‌كند، شهاب حسینی، آنانعمتی، كورش تهامی، خاطره اسدی، امیرحسین آرمان و فرخ نعمتی با حضور هنگامه قاضیانی به ایفای نقش‌ پرداخته‌اند.

جدیدترین فیلم محمد هادی كریمی مضمونی اجتماعی و بیان و فرمی تجربی دارد.
داستان فیلم درباره مرگ مشكوك شاعری مشهور است. اثری از او به جای می‌ماند كه پرسش‌هایی را در ذهن نزدیكان او به وجود می‌آورد و تنها راه رسیدن به آرامش قلبی، رمزگشایی از این موضوع است.

بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تاریخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبیری مهدی مسعودشاهی در تهران برگزار می‌شود.