به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، مراسم تقدیر از یوسف صدیق کارگردان و پژوهشگر تئاتر؛ همزمان با سالروز 62 سالگی این هنرمند، در تالار هنر برگزار شد.
 
این مراسم که با استقبال هنرمندان، همراهان و دانشجویان استاد صدیق همراه بود. پرتره نقاشی این استاد نمایش عروسکی و کودک و نوجوان از سوی گروه تئاتر زندگی به این هنرمند تقدیم شد.

در این جشن هنرمندانی همچون مصطفی رحماندوست، هرمز هدایت، مریم سعادت، مرجانه گلچین، مجید قناد، جمشید مرادیان، پردیس افکاری، آزاده پورمختار، کاظم هژیر آزاد، محمد ساربان و جمعی از شاگردان استاد یوسف صدیق حضور داشتند و پس از پایان اجرای نمایش "نور" برای یوسف صدیق جشن تولد 62 برگزار کردند.

استاد یوسف صدیق، از کارگردانان پیشکسوت تئاتر عروسکی و از پژوهشگران حوزه نمایش کودک و نوجوان است. این هنرمند با سابقه، کارشناس نمایش عروسکی از دانشکده هنرهای دراماتیک و دارای مدرک درجه یک هنری(دکترا) از وزارت ارشاد است.

این مدرس سینما و تئاتر، تجربه سالها کارگردانی نمایش عروسکی و ساخت انیمیشن را در کارنامه دارد. از جمله آثار نمایشی یوسف صدیق می توان به "لاک پشت شیطان"، "دیو شکمو"،" دوستانی مثل ماه" و.... اشاره کرد. این هنرمند همچنین ساخت فیلم های کودک و نوجوان همچون، "قورقورک"، "زنده باد دست و پای خودم" و "انتخابات" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

استاد یوسف صدیق همچنین سالها تحقیق در افسانه های عامیانه و ویژگی‌های کاربردی آنها در نمایش و انیمیشن را نیز بر عهده داشته که کتاب "پژوهش در خیمه‌شب‌بازی" از جمله این آثار است.

بر اساس این گزارش، گروه تئاتر زندگی تا 24 دی ماه نمایش "نور" به نویسندگی و کارگردانی جعفر مهیاری را در تالار هنر به روی صحنه دارد. این نمایش که ویژه کودک و نوجوانان است با بازی پرستو گلستانی، سعید ابک، اصغر صابری، محمد لقمانیان، محمد رحمانی، فاطمه پورهاشمی، مهدی رضا آزادان، متین گودرزی، تارا حیدری، ساناز عبدالرزاق، نیما بابازاده و آناهیتا صفی خانی همراه است