علی سرتیپی درباره تاثیر برگزاری جشنواره فیلم فجر بر ساخت و تجهیز سالن‌های سینمایی گفت: برگزاری جشنواره فیلم فجر تاثیر مستقیم بر ساخت سالن‌های سینما ندارد، این رویداد بیشترین انگیزه را میان سینماهای بخش دولتی ایجاد می‌کند و تاثیر آن در بخش خصوصی کمرنگ‌تر است، سینماداران بخش خصوصی برای به‌دست‌آوردن حق نمایش فیلم‌های جشنواره فجر تنها به تجهیز سالن‌ها اکتفا می‌کنند.

مدیر سینما "شکوفه" در ادامه با اشاره به این که جشنواره گردش مالی ویژه‌ای برای سینماداران ندارد، گفت: به دلیل سود مالی محدود جشنواره برای سالن‌دارها، درصد تمایل سینماداران به اکران آثار کم است و جشنواره تنها به عنوان شاخصه‌ای برای کسب اعتبار برای سینماها محسوب می‌شود.

سرتیپی در ادامه به نسبت مکان جغرافیایی سینماها و میزان جذب مخاطب، اشاره کرد و گفت: سینماهایی که در اطراف شهر ساخته می‌شوند مانند اریکه ایرانیان، ملت و... نسبت به سالن‌های داخل شهر مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنند زیرا طرح ترافیک و مشکلات رفت و آمد در آن مکان‌ها وجود ندارد و با توجه به محدود بودن این سالن‌ها، این اجبار وجود دارد تا از تمامی امکانات استفاده شود.

وی در پایان از نبود سالن‌های ویژه برای جشنواره‌های فیلم انتقاد کرد و گفت: در دیگر کشورها که متولی جشنواره‌های بزرگ هستند، سالن‌های ویژه برای نمایش آثار جشنواره ساخته می‌شود. ما همچنان از این بعد مشکل داریم، سالن‌های برج میلاد نیز كه دو سال است به عنوان مقر اصلی جشنواره در نظر گرفته شده، علی‌رغم ویژگی‌های‌شان، ویژه نمایش فیلم و برپایی جشنواره صرفا سینمایی ساخته نشده‌اند. از این رو امیدوارم روزی ایده احداث مقر اصلی جشنواره که همواره از آن صحبت می‌شود، اجرایی شود.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تاریخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبیری مهدی مسعودشاهی در تهران برگزار می‌شود.