به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، در مراسم افتتاحیه‌ نخستین جشنواره فیلم‌های صنعتی آقایان سید مجید هدایت، و مهندس پلارك معاونان وزیر صنایع و معادن و روسای هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) سخنرانی خواهند كرد و فیلم برگزیده جشنواره نمایش داده می‌شود.

سید مجید هدایت، معاون وزیر صنایع و معادن و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران درباره برگزاری جشنواره فیلم‌های صنعتی را اتفاق مباركی دانست و گفت: هنر و سینما در توسعه صنعتی كشور آثار مستقیم و ماندگاری دارند.

وی ادامه داد: این جشنواره، امکان و فرصت گسترده‌ای برای اهالی سینما در دو بخش حرفه‌ای و آماتور فراهم می‌سازد تا داشته‌های خود را که قبلا تهیه کردند، به نمایش درآورند و انگیزه مضاعفی برای تهیه و تولید فیلم های به روز و ابداعی درباره جوانب و ابعاد پیشرفت صنعت کشور و نمایش و انعکاس سراسری و حتی بین‌المللی پیدا كنند.

معاون وزیر صنایع معادن تاکید کرد: در حال حاضر میان اهالی سینما نیروهای باتجربه و همچنین جوان و باانگیزه زیاد دیده می‌شود و باید بهره‌گیری از توان فکر و اندیشه نوآورانه آن‌ها در عرصه هنر هفتم برای تبیین و نشان دادن ابعاد صنعت کشور در دستورالعمل مسوولان صنعتی قرار گیرد.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد: اگر هنر را نگاهی دقیق و موشکافانه و متضمن ابداع و نوآوری بدانیم، در چنین حالتی نباید فاصله ای میان هنر و صنعت متصور شد. صنعتی که فلسفه وجودی اش خودباوری، ابداع و خلاقیت باشد، مانند هنرمندی است که با قدرت خلاقه خود، اثری ماندگار می سازد.

هدایت خاطرنشان کرد: پیشرفت و رشد صنایع در کانون توجه و اهتمام مسوولان کشور بوده و در این راستا، همه بخش‌ها باید با همكاری با یكدیگر باعث هم افزایی در این زمینه شوند.


وی افزود: در این عرصه، چه بسا کار و تلاش سینماگران به دلیل احاطه به فنون و تکنیک‌های مخاطب پسند و نوآورانه، در مقدمه کوشش‌هایی قرار دارد که می‌تواند ابعاد و جوانب پیشرفت و توسعه صنعت کشور را ترسیم کند.

هدایت با بیان این نكته كه تاکنون متاسفانه پیوند مناسب و مطلوب میان اهالی سینما با صنعتگران برقرار نشده و هنوز صنعت از ظرفیت‌ها و ظرافت‌های هنر هفتم به خوبی بهره نگرفته، افزود: البته اهالی سینما هم کمتر نسبت به انعکاس موضوعات صنعتی از طریق دوربین‌های خود، اقبال نشان داده‌اند.

این معاون وزیر در پایان اظهار کرد: سینماگران می‌توانند نقش پیشتازانه‌ای را با استفاده از نمایش توانمندی‌های صنعت ایفا کنند. چنین همکاری دوجانبه‌ای می‌تواند درخشندگی خاصی به نتایج و دستاوردهای صنعتی کشور ببخشد و از سویی، سینما گران را شریک کار و تلاش اهالی صنعت کند.