به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، حامد بهداد بازیگر جوان و توانای سینمای ایران امسال با فیلم‌های "جرم" به کارگردانی مسعود کیمیایی، "زندگی با چشمان بسته" ساخته رسول صدر عاملی، "پرتقال خونی" به کارگردانی سیروس الوند، "انتهای خیابان هشتم" از علیرضا امینی و "سعادت آباد" کاری از مازیار میری در بیست ‌و‌نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شرکت می‌کند.

بهداد دردومین همکاری خود با مسعود کیمیایی در فیلم "جرم" ایفای نقش کرد و با بازی دراین فیلم،  یکی از آرزوهای این بازیگر که دوبله صدایش  توسط چنگیز جلیلوند بود، تحقق یافت.  

"جرم" بیست‌‌وهشتمین ساخته مسعود کیمیایی است که در سالهای پیش از انقلاب می‌گذرد و حکایت مرد ی است که نمی‌خواهد ازعقیده‌ای که دارد تخطی کند.

در فیلم سینمایی"جرم" بهداد درکنار جمشید مشایخی، داریوش ارجمند، مسعود رایگان، اکبر معززی، پولاد کیمیایی، نیکی کریمی، بهاره رهنما، سیامک انصاری ایفای نقش می‌کند.

بهداد در"زندگی با چشمان بسته" نیز ایفای نقش کرده تا بعد از"هرشب تنهایی" بار دیگر با رسول صدرعاملی همکاری داشته باشد.

"زندگی با چشمان بسته" داستان همدلی و مهربانی یك خواهر و برادر نسبت به یكدیگرو تقابل‌شان با خانواده ومردمی است كه در بین آنها زندگی می‌كنند.

در این فیلم ترانه علیدوستی، حامد بهداد، فرهاد آئیش، پریوش نظریه، فرهاد قائمیان، پولاد كیمیایی، اندیشه فولادوند، آناهیتا افشاروا لهام پاوه‌نژاد به ایفای نقش می‌پردازند.

"پرتقال خونی" به کارگردانی سیروس الوند فیلم دیگر حامد بهداد است که درآن درکنار بازیگرانی چون فریبرزعرب‌نیا، نیوشا ضیغمی، زیبابروفه و ویشکا آسایش ایفای نقش می‌کند.

"انتهای خیابان هشتم" ساخته علیرضا امینی، دیگر فیلمی است که بهداد در آن به ایفای نقش پرداخته است، این اثر از لحاظ ساختارو روایت اثری متفاوت است. بهداد در این فیلم در کنار بازیگرانی چون صابر ابر و ترانه علیدوستی و... بازی کرده است.

این بازیگر در فیلم سینمایی "سعادت آباد" ساخته مازیارمیری نیز حضوری تاثیرگذار دارد تا به یکی از پرکارترین بازیگران جشنواره بیست ونهم تبدیل شود.

درخلاصه داستان"سعادت آباد" آمده است: یاسی در زندگی مشترکش با محسن دچار تردیدهایی شده،تصمیم می‌گیرد برای او جشن تولدی بگیرد و خاطراتی را یادآوری کند. او برای بهتر برگزارکردن مهمانی، همه چیز را از قبل پیش‌بینی می‌کند، غافل از این که همه چیز مطابق باخواسته او پیش نمی‌رود...

لیلا حاتمی، مهناز افشار،هنگامه قاضیانی،حسین یاری،امیر آقایی و مینا ساداتی بازیگران دیگری هستند که در این فیلم درکنار حامد بهداد بازی می‌کنند.

بنا بر این گزارش، حامد بهداد بازیگری را با بازی در فیلم سینمایی "آخر بازی" به کارگردانی همایون اسعدیان در سال 1379 آغاز کرد و برای بازی درهمین فیلم هم کاندید دریافت سیمرغ بلورین از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

فیلم‌های "بوتیک" حمید نعمت‌الله، "این زن حرف نمی زند" احمد امینی، "کافه ستاره"، سامان مقدم و"آدم" عبدالرضا کاهانی اشاره کرد. اما به یاد ماندنی ترین بازی او در قالب نقش مکمل، بازی در فیلم " روز سوم" محمدحسین لطیفی بود که در نقش یک افسرعرافی که درمحاصره خرمشهر عاشق دختری خرمشهری می شود، ظاهر شد و موفق شد نظر اکثر کارشناسان و منتقدان سینمایی را به خود جلب کند و برای دومین بار پس از" آخر بازی " کاندید سیمرغ بلورین از دوره بیست و پنجم جشنواره فیلم فجر شود. بازی حامد بهداد در " روز سوم" اوج هنرنمایی اوست. 

بهداد سال گذشته با بازی در فیلم های"لطفا مزاحم نشوید" به کارگردانی محسن عبدالوهاب و"هفت دقیقه تاپاییز" به کارگردانی علیرضا امینی و"کیمیاوخاک"به کارگردانی عباس رافعی حضورپررنگی داشت و نوعی دیگرازاستعدادها وتوانایی‌هایش رابه نمایش گذاشت.