علی‌اکبر مزینانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی "قفس طلایی" با اشاره به فیلمبرداری این فیلم در ایران و آمریکا، گفت: بخش مهمی از این فیلم در آمریکا و مابقی در ایران فیلمبرداری شده است و بازیگران که ترکیبی از هنرپیشگان ایرانی و خارجی هستند، در طول فیلم به زبان‌انگلیسی صحبت می‌کنند و تنها در بخش‌های ایران و گفت‌وگوی بین بازیگران ایرانی زبان تغییر می‌کند.

وی که علاوه بر تهیه‌کنندگی، مدیریت فیلمبرداری بخش ایران "قفس طلایی" را نیز به عهده داشته، خبر داد: با توجه به این که 80 دقیقه فیلم در خارج از ایران گرفته شده است، در دوبله فیلم، در بخش‌هایی که بازیگران ایرانی حاضر هستند با صدای خودشان فیلم دوبله می‌شود و برای بازیگران آمریکایی نیز از گوینده‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

مزینانی ادامه داد: از آنجا که این فیلم کار مشترک ایران و آمریکا است، نسخه‌ای به زبان اصلی فیلم (انگلیسی) تهیه و بخش‌هایی که بازیگران ایرانی فارسی صحبت کرده‌اند، زیرنویس انگلیسی می‌شود.

تهیه کننده "قفس طلایی" همچنین درباره روند مراحل فنی این فیلم، گفت: در حال حاضر محسن روشن صداگذاری و ترکیب صدا فیلم را انجام می‌دهد و هفته آینده نیز موسیقی فیلم توسط محمدرضا چراغعلی آماده می‌شود همچنین میثم حسینی مشغول ساخت جلوه‌های ویژه رایانه‌ای است و این مرحله نیز طی چند روز آینده به پایان می‌رسد.

براساس این گزارش، با انجام قطع نگاتیو در استودیو صدا و سیما، "قفس طلایی" اوایل بهمن برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده نمایش می‌شود.

هوشنگ توکلی، آهو خردمند، امین حیایی، نیلوفر خوش‌خلق، سروش گودرزی و12 هنرپیشه آمریکایی در "قفس طلایی" به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این فیلم از مضمونی اجتماعی برخوردار است و به مهاجرت‌های نسنجیده و بدون برنامه‌ریزی جوانان به خارج از کشور می‌پردازد.

عواملی که در ساخت "قفس طلایی" همکاری داشتند، عبارتند از کارگردان: محمد زرین‌دست، طرح فیلمنامه: علی‌اکبر مزینانی، فیلمنامه‌نویسان: شبیر جوانبخش شیرازی و علی اکبر مزینانی، مدیر تولید: مهدی احمدی، مدیر فیلمبرداری (ایران): علی اکبر مزینانی، مدیر فیلمبرداری (خارجی): ریکاردو گالو، مجری طرح: موسسه پیام روشن فیلم و تهیه‌کننده: علی اکبر مزینانی.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تاریخ 16 تا 26 بهمن‌ماه در تهران برگزار می‌شود.