مسعود احمدیان دبیر بیست و چهارمین جشنواره کودک و نوجوان درباره مشکلات برگزاری این جشنواره در همدان به خبرنگار سینمایی برنا گفت: مشکلات پیش آمده به دلیل جابه‌جایی از اصفهان به همدان نیست، بلکه بحث‌های دیگری را شامل می‌شود. زیرساخت‌هایی که همدان طی این چند سال سال انجام داده را در کمتر شهری می‌توان دید.

وی ادامه داد: همدان دارای سالن‌های مجهزی است که حتی در شهری مثل تهران هم وجود ندارد، معضل و مشکل اصلی به شیوه‌های مدیریتی این پدیده فرهنگی باز می‌گردد.

احمدیان دغدغه فرهنگی را مهمترین عامل برگزای جشنواره کودک و نوجوان دانست و عنوان کرد: مهمترین عامل برگزاری جشنواره کودک و نوجوان وجود دغدغه‌های فرهنگی مدیران استان همدان است. به طور مثال یک مدیر و یا استاندار در سطح استان تشخیص داده اگر تیم فوتبالی را به این استان منتقل کند به لحاظ ورزشی در دراز مدت بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: بر اساس موضوع برنامه‌ریزی می‌کند و به ورزش استان می‌پردازد. همین مساله را می‌توان در پدیده‌های فرهنگی نیز جستجو کرد. باید دید چقدر از دغدغه‌های مسوولان استان همدان به مسایل فرهنگی اختصاص دارد. مدیران استان همدان در جایی به این نتیجه می‌رسند که سینما مساله مهمی برای شهر محسوب نمی‌شود.

این مدیر سینمایی با بیان اینکه زمانی که سینما اولویت مدیران استان قرار نگیرد جشنواره بین‌المللی کودک هم مساله مهمی نیست و تلاشی در برگزاری آن انجام نمی‌دهند، اظهار کرد: قطعاً اگر مدیری به این نتیجه برسد که فعالیت فرهنگی می‌تواند در رشد جامعه تاثیر گذار باشد، با برنامه ریزی صحیح، تلاش می‌کند رویدادهای فرهنگی در استان برگزار شود.

احمدیان با اشاره به اینکه تغییرات و جابه‌جایی مدیران در استان همدان باعث بروز این مشکلات شده، یادآور شد: زمانی که دکتر مرادی در استان حضور داشتند دغدغه‌های فرهنگی وجود داشت، باید دید نگاه مسوولان جدید به مسایل فرهنگی چگونه است.

دبیر بیست و چهارمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان درباره سمت خود در جشنواره بیست و پنجم خاطر نشان کرد: بر اساس قوانین بین‌المللی کسی که دبیر جشنواره است تا زمان برگزاری جشنواره دوره بعد دبیر باقی می‌ماند اما متاسفانه در کشور ما زمانی که جشنواره‌ای به پایان می‌رسد همه چیز تمام می‌شود و تا چند ماه مانده به برگزاری دوره جدید انتصابات نیز شروع می‌شود.

وی افزود: چه بنده و چه هر کس دیگری که این مسوولیت را می‌پذیرد زمان زیادی را از دست داده است.

احمدیان درباره شایعات برگزاری جشنواره کودک هر چند سال یکبار عنوان کرد: اگر این زمزمه که شنیده می‌شود جشنواره هر 2 سال یکبار و یا هر 5 سال یکبار برگزار شود فاجعه خواهد بود، چون کودک و نوجوان نمی‌تواند 2 سال صبر کند.

 دبیر جشنواره کودک و نوجوان برگزار شدن این جشنواره در تهران را دوره طلایی آن خواند و گفت: با توجه به امکانات و استقبالی که از جشنواره کودک در  تهران می‌شود، دوره طلایی این جشنواره نیز رقم خواهد خورد. با برگزاری جشنواره در تهران شور و شوق فراوانی به وجود می‌آید که ساخت آثار کودک را نیز در پی دارد. از طرفی سینمادارها نیز علاقه‌مند اکران این نوع فیلم‌ها می‌شوند.

احمدیان در پایان خاطر نشان کرد: جشنواره تنها یک حلقه است و نمی‌توان جشنواره برگزار کرد و به فکر اکران فیلم کودک و نوجوان نبود این رفتار با سیاست‌های فرهنگی تناقص دارد.