به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، مستند «جنایت در سکوت» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهروز نورانی پور در شانزدهمین جشنواره فیلم Sole Luna پالرمو ایتالیا جایزه بهترین فیلم مستند را برای نشان دادن اثرات ناگوار جنگ دریافت كرد.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: یکی از روستاهای مرزی شهرستان سردشت در طول دوران جنگ بمباران شیمیایی می‌شود. در خانواده‌ای كه در این منطقه زندگی می‌كنند، مادر خانواده هر فرزندی را که به دنیا می‌آورد پس از چند سال مبتلا به تاول‌های شیمیایی شده و به مرور بینایی‌اش را از دست می‌دهد. اما در این میان عبدالرحمن فرزند کوچکتر خانواده برای دیدن مبارزه می‌کند...

بنابراین گزارش، «جنایت در سكوت» سال گذشته موفق به کسب جوایز مختلفی مانند جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم رویش، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم سینما حقیقت، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم آوا، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم جیپور هندوستان، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم آکبانک ترکیه، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم SOLELUNA- selezione و ... شده است.

عوامل «جنایت و سكوت» عبارتند از پژوهش، تهیه‌كنندگی و کارگردانی: بهروز نورانی‌پور، نور و تصویر: محمد نوری، صدا‌بردار: بهنام شیخ احمدی، تدوین: مسعود سفلائی، مدیر تولید: گلاویژ میرزایی، عکاس: عرفان نورانی‌پور.

جشنواره فیلم Sole Luna پالرمو ایتالیا یكی از جشنواره‌های سینمایی اروپایی است كه هر ساله در دو بخش داستانی و مستند برگزار می‌شود. در شانزدهمین دوره این جشنواره،‌ «جنایت در سكوت» در بخش مستند با آثاری از كشور‌های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، کانادا، استرالیا، سویس، اسپانیا، ایرلند، ترکیه، لهستان و ... رقابت كرده و توانست جایزه بهترین مستند را دریافت كند.