به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، شهریار بحرانی در مستند «حجاب راه رستگاری» به کارگردانی شهریار بحرانی سعی دارد با نگاهی نو مفاهیم قرآنی و احادیث ائمه اطهار(ع) در رابطه با مسائلی همچون؛ حجاب، عفاف، حیا و حفاظت از وجوهات انسانی را به زبان تصویر بیان کند به گونه‌ای که با ایجاد احساس در یک فضاسازی مناسب به تفهیم مفهوم واقعی حجاب بپردازد.

این مستند 13 قسمتی به طریق دیجیتالی و با استفاده از جلوه‌های ویژه رایانه ای بسیاری طراحی شده است و سعی می‌کند که با استفاده از 13 آیه محوری حجاب در قرآن و ده‌ها آیه مرتبط ، این مفهوم را به شکل صحیح مطرح کرده و به تصویر بکشد.

همچنین مصاحبه با كارشناسان مذهبی و قطعات نمایشی از بخش‌های مختلف این سریال است به طوری‌که در روند شكل‌گیری قسمت‌های مختلف این مجموعه، مخاطب به تدریج وارد فضایی خواهد شد كه نیاز به حفاظت روحی و روانی در دنیای میان تولد و مرگ را بهتر درك خواهد كرد.

هدف از ساخت این مستند ارایه راهکارهای متعالی درباره ایجاد فهم صحیح و دقیق نسبت به جایگاه فلسفه حجاب نزد خداوند و در پی آن پیدایش انگیزه و گرایش درونی به این مقوله در میان مخاطبان است.

تصویربرداری مستند «حجاب راه رستگاری» که از 11 مردادماه آغاز شده، برعهده مسعود قندی است و مسوولیت نگارش و تحقیق فیلمنامه را یک گروه پژوهشگر بر عهده دارن که به سرپرستی شهریار بحرانی فعالیت می‌کنند.