به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، نشست خبری دومین همایش شاعران ایران و جهان، صبح امروز 29 شهریورماه با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «یحیی طالبیان» قائم مقام وزیر ارشاد در امور شعر و جمعی از اهالی رسانه در سالن سینمایی وزارت ارشاد برگزار شد.

در این نشست خبری، یکی از خبرنگاران حاضر، جویای پاسخ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دستگیری اخیر مستندسازان و پی‌گیری وزارت ارشاد در این مورد شد که وزیر درباره این موضوع این‌گونه توضیح داد: ما همواره حامی جامعه فرهنگ و هنر کشور هستیم و تمام قضایای مربوط به این عرصه را پی‌گیری می‌کنیم، اما زمانی پیش می‌آید که دستگاه‌های امنیتی کشور به سراغ‌ افرادی می‌روند که جرم‌شان، انجام فعالیت فرهنگی نیست، بلکه در خارج از حوزه فعالیت‌شان، جرمی مرتکب شده‌اند که در این صورت اگر دستگاه امنیتی فردی را بازداشت می‌کند قطعا جرمی داشته است.

سیدمحمد حسینی، در ادامه به نقش شبکه بی‌بی‌سی فارسی در حوادث انتخابات اشاره و بیان کرد: همه ما شاهد بودیم که بی‌بی‌سی فارسی، نقش فرماندهی اغتشاشات انتخابات 88 را داشت و این موضوع روشن و واضح است، وقتی فردی با این شبکه همکاری می‌کند، مستندساز و فیلم‌ساز نیست، بلکه کارش براندازی نظام است و با جمهوری اسلامی معاند است. به همین دلیل نباید انتظار داشت که هنرمندان با آن‌ها همکاری کنند و معاندان نظام مورد حمایت ما قرار گیرند. باید حساب کار افرادی که به قصد این‌گونه فعالیت‌ها، تلاش می کنند را از خبرنگاران و هنرمندان کشور جدا کرد.