به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان درباره برگزاری جشنواره نماز و نیایش گفت: این انجمن با فراز و فرودهایی که پشت سر گذاشته وارد دوره جدیدی از "برنامه محوری" در تمامی حوزه‌ها شده و در تلاشیم با توجه به قابلیت‌های بالقوه در این عرصه افق‌های ثمربخش و جریان‌سازی را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: قطعا، در چنین شرایطی كه پتانسیل و توان هنری قابل توجهی در کشور وجود دارد یكی از وظایف اصلی مدیران فرهنگی آماده كردن بسترها جهت رشد و اعتلای این استعدادها است.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران با بیان اینکه انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان متولی سینمای کوتاه کشور به فراخور رسالت و جایگاهش سالانه رویدادها و جشنواره‌های مختلف بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای، استانی، هفته‌های فیلم و عکس را در اولویت برنامه‌هایش پیش‌بینی می‌کند، عنوان کرد: جشنواره نماز و نیایش با توجه به فرهنگ غنی و عظیم نیایش در باورها و اعتقادات مردم ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و انجمن سینمای جوان با توجه به عظمت و گستردگی این فرهنگ، توجه و اهتمام خاصی به آن داشته و دارد.

میرزاخانی جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین را در واقع، ویترینی برای معرفی گوشه‌ای ازظرفیت‌ها و تلاش‌های هنرمندان و سینماگران جوان دانست و عنوان کرد: نماز و نیایش زیباترین جلوه هنر در فلسفه اعتقادی ماست و طبیعی است سینما که از قابلیت‌ها و کارکردهای گسترده‌ای برخوردار است با توجه به سازوکار متنوع و تاثیرگذارش می‌تواند با ورود به این حوزه زیبایی‌های گسترده‌ایی را خلق کند.

وی افزود: جشنواره نماز و نیایش درایجاد انگیزه مضاعف برای فیلم‌سازان، فیلمنامه‌نویسان و عكاسان كشور تاثیر دارد تا به شكل دقیق‌تر به موضوع نماز و نیایش كه یكی از اصلی‌ترین وظایف انسان است بپردازند و قطعا، جشنواره در هدایت و ساماندهی انگیزه‌ها و تلاش های هنری و شناسایی استعدادها و حمایت و پشتیبانی از آن‌ها کمک خواهد كرد.

میرزاخانی در پایان از برگزاری همزمان این اتفاق فرهنگی و سینمایی ارزشمند در سراسر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: دفاتر سینمای جوان در مراکز استان‌ها متولی برگزاری این جشنواره به صورت همزمان هستند.